Cukroví

Stříkané cukroví bez lepku a bez laktózy

7. prosince 2017 v 9:26 | Čarodějka
Letos jsem si poprvé vyzkoušela upéct bezlepkové cukroví. Vloni to zkoušela mamka z mouky Jizerka, ale špatně se s těstem pracovala.

Letos jsem pekla stříkané cukroví a použíla na to cassava mouku (cassava mouka se dělá z yucy a vzhledově vypadá jako pšeničná mouka. Nepleťe si ji se škrobem, který se dělá taktéž z yucy. Ten se jmenuje tapioca, ale některé internetové shopy mu říkají cassava.)

V receptu na stříkané cukroví jsem nahradila pšeničnou mouku stejným množstvím cassavy a těsto bylo výborné. Krásně se na plech stříkalo a cukroví drželo lepší tvar než z pšeničné mouky. Chu%t je však trochu jiná. Do těsta doporučím mandlovou trest. Susenky budou mít lepší chuť. Na závěr je po upečení obalte v moučkovém cukru s vanilkou.
Ač je v těstě stejné množství cukru, tak se zdají méně sladké než cukroví z běžné pšeničné mouky.
Zkoušela jsem i variantu bezlepkovou a bezlaktozovou. Když jsem nahradila máslo kvalitním rostlinným margarinem, tak se s testem take dobře pracovalo. Nicméně cukroví dostalo mírně nakyslou chut´. Takže ve variante ber leku i bey laktózy bych asi doporučila v receptu vymněnit 20 g mouky za cukr a udělat jej jen ve variante z kakaem, ale nezkoušela jsem to.

Recept na bezlepkovou variantu:

Ingredience: Kakaová varianta
400 g másla - pokojové teploty
150 g moučkového cukru
2 vejc
vanilka
420 g cassava mouky
1 lžíčka rumu
30 g kakaa
Postup:Přesyjte cukr a přidejte máslo. Propracujte, přidejte bílky a prosyjte mouku a kakao a přidejte zbytek ingrediencí. Rukama nebo v robotu vypracujte krásné vláčné těsto. Vzhledem k tomu, že se těsto stříká na plech, tak je trochu řidší, než těsto , které se válí.Naplňte stříkáček těstem a stříkejte na plech s pečícím papírem. Plech nesmí být horký.

Tip:Těsto si můžete Základní těsto bez aromatických látek a rumu si můžetw rodělit na dve poloviny a každou z nich různě ochutit. Ja jsem udělala jednu polovinu s kakaem, pravou vanilkou a rumem.
Do druhé poloviny jsem přidala na jemno mleté mandle, pravou vanilku a misto rumu jsem dala lžičku amaretta (mandlového likéru). Pokud nemáte amaretto, tak přidejte třeba 4 kapky mandlové esence.Světlé šnečky jsem ozdobila čokoládovým "očkem". Kytičky jsem udělala tak, že jsem si nejprve na plech stříkla hrudku z většího stříkáčku na věnečky a pak použila stříkáček menší pouze s kruhovým otvorem. Ten jsem přiložila do středu hrudky a vstříkla světlé testo. Cukroví můžete stříkat do různých tvarů, přidat třeba marmeládu či čokoládu. Výborné je i když polovinu čokoladového stříkaného cukroví namočíte do čokolády a posypete mletými ořechy. Fantazii se meze nekladou.

Kakaové cukroví - skvělé těsto

11. prosince 2015 v 12:00 | Čarodějka


Tento recept je prakticky jen inovací skořicového cukroví. Dobře se mi pracovalo s těstem a tak jsem se rozhodla jej zkusit udělat i v jiné variantě. Nahradila jsem tím prakticky kakaové linecké cukroví.

Těsto se moc nepřilepuje, je krásně kompaktní, netrhá se. Je radost s ním pracovat.
Upekla jsem dvě varianty:
Zvonečky, které jsem slepovala pomerančovou marmeládou a nasledně obalila v cukru s kakaem a skořicí.
Kakaové čtverečky, které jsem neslepovala. Jen jsem je obalila v cukru s kakaem. Doporučím vám použít kvalitní kakao alespoň na obalení.

Ingredience:
Těsto:
200 g hladké mouky
40 g moučkového cukru
3 lžíce čistého kakaa
150 g změklého másla
Obalení, slepení:
Moučkový cukr a kakao na obalení
Evtl marmeláda na slepení a skořice na přidání do cukru.
Postup:
Všechny ingredience dejte do mísy a rukama vypracujte hladké těsto.
Těsto dejte odpočnout do lednice nejméně na dvě hodiny. Nejlépe je však si udelat těsto den předem. Před pečením ho ca 20 - 30minut vytýhněte z lednice.
Na pomoučeném výlu vyválejte a vykrájejte tvary. Pečte na ca 180 stupňů v předem rozehčáté troubě dokud cukroví lehce neztmavne. Doba pečení záleží na vaší troubě. Nebude však delší než 10 minut.
Na neslepované cukroví smíchejte cukr s kakaem (ca 70 % cukru a 30 % kakaa). Cukroví ještě teplé obalujte.
Slepované cukroví nejprve natřete marmeládou. Skvěle se hodí pomerančová. Moje domácí pomerančová je jen ze šťávy bez slupek a tudíž je sladká. Mám ji kořeněnou skořicí. Vyšňová marmeláda se ke kakau bude také skvěle hodit.
Slepované cukroví je nejlepší obalovat v cukru ay následující den. Do cukru s kakaem jsem přidala i trochu skořice, protože jsem ji měla i v marmeládě.

Smetanový Turrón s vlašskými ořechy

11. prosince 2015 v 9:44 | Čarodějka

Tento recept pochazí ze Španělska a je naprosto úžasný a jednoduchý. K výrobě vám stačí 20 minut a pak jen nechat vzchladit 24 hodin v lednici.
O historii tvrdého turrónu se trochu polemizuje. Hodně Španělů si myslí, že původní tvrdý turrón pochází ze Španělského Alicante. Tento turrón je tvrdý z celými mandlemi a je mezi dvěma tenkými oplatkami. Úplně stejnou variantu najdeme i v Italii pod názvem Torrone, kde je stejně populární v období vánoc. V Čechách je varianta s burskými oříšky známá jako turecký med. Stejné cukroví nalezneme i na orientu a je vlmi oblíbené zvláště v obdobá náboženských svátků. Vzhedem k tomu, že med a ořechy jsou typické ingredience při výrobě cukroví na orientu, přiklání se mnozí k historickému výsvětlení, že turrón dovezli do Španělska Arabové.
VeŠpanělsku dnes nalezneme specializované obchody, kde prodávají jen turrón a pralinky. V jejich podání již není turrón jen tureckým medem, ale i nugátem. Jsou turróny s čokoládou, medem, cornflakesz, nutelou............ Ingredienci je nespočet. Halvní ingrediencí však zůstávají mandle.
Krásnou prodejnu Turrónu jsem objevila v městečku Sitges, které leží kousek od Barcelony a musím říci, že jejich turrón s pistaciemi je úžasný.
Turrón se nepeče, ale nechá se tuhnout v lednici po dobu 24 hodin. I když josu recepty, které vyžadují i nekolik dní. Záleží na ingrediencích. Základem pro klasický tvrdý mandlový turrón je vyšlehaný bílek s cukrem a povařený med a samozřejmě mandle. Tento recept dám na blog v případě, že dnes zjistím, že se opravdu povedl. Tento recept je již novější varianta ořechového nugátu, který je naprosto úžasný. Přiznám se, že po jeho výrobě se mi v)bec nechce péct vanilkové rohlíčky
Jenže ten doma vyrobený je ještě lepšíJ
Ingredience na jednu větší tabulku: ca 15*30 * 1,7 cm
200 g moučkového cukru
100 g šlehačky
100 g nasekaných vlašských ořechů
200 g mletých mandlí
Postup:
Nejprve si nachystejte formu, ve které vám bude hmota tuhnout. Vyložte ji papírem na pečení.
Pomelte mandle - pokud jste nekoupili tzv mandlovou mouku, což jsou mleté mandle.
V kastrolu se silným dnem zahřejte šlehačku a přidejte cukr. Michejte a vačte na mírném ohni, dokud se cukr úplně nerozpustí. Poté přidejte mleté mandle a pořádně je vmícheje, až se vám udělá kompaktní hustá hmota.
Odstavte ze sporáku a pořádně vmíchejte nasekané ořechy. Homogenní hmotu natlačte do připravené formy. Zabalte do plastové folie a nechte 24 hodin v lednici.

Turron můžete nakrájet na malé kousky anebo položit na stůl celý a nechat ostatní si ukrojit kolik chtějí.

Veselé vánoce

Inovace škaredých rohlíčků

18. prosince 2013 v 15:52 | Čarodějka
Dáky velkým zásobám mandlové mouky (mletých mandlí) vznikl úplně nový recpt.
Do korpusů jsem másto ořechů dala mleté mandle, místo piškotů přidala trochu mouky a krém jsem udělala namísto čokolídového kokosoby a poleva byla z bílé čokolády.
V neděli jsem otestovala recept na kamarádovi a dnes na kolegách v práci a rohlíčky slavily veliký úspěch.

Doma jsem si zapsala rcept, tak jej snad dnes najdu a do zítřka dodám na blog.

Příjemné pečení

andrea

Žabí tlamičky mojí tetičky

17. prosince 2013 v 11:42 | Čarodějka
Tento recept jsem si opsala z kuchařského sešitu. Peče jej již dlouho a mám pocit, že jej dříve pekla i moje babička.
ˇ
Zabí tlamičky se dříve objevovali na našem vánočním stole pravidelně každým rokem.

Ingredience:

Těsto:
150 g hladké mouky
150 g másla
1 vejce
1 lžíce studené vody

Náplň:
75 g mletých vlašských ořechů
75 g moučkového cukru
1 bílek

Změklé máslo rozšlehejte s vejcem, přidejte mouku a vodu a vypracujte vláčné těsto.
Na víle vyválejte tenkou placku - ca 3 cm a vykrájejte kolečka o průměru ca 3 cm.
Jemně mleté ořechy smíchejte s cukrem a bílkem. Malou lžičku ořechově směsi dejte ke vykrojeného kolečky z těsta a zbytek kolečka v polovině přehněte přes směs. "tlamička má zůstat otevřená, takže zatlačte jen trochu u krajů těsto k sobě.
Pečte na 180stupňů do světle zlatavé barvy. Hotové ještě teplé tlamičky obalte ve vanilkovém cukru.

Hezké vánoce!

Čokoládové linecké cukroví plněné čokoládovým guanache

9. ledna 2013 v 17:15 | Čarodějka
Linecké cukroví se dá slepovat prakticky čímkoliv. Čokoládové se dá slepovat i marmelnádou, ale podle mě je nejlepší slepované čokoládovým guanache. Ze zbytku takto připraveného guanache můžete udělat i pralinky.

Ingredience

Těsto
450 g hladké mouky
120 g mletého cukru
300 g másla
3 žloutky
2 velké lžíce holandského kakaa
Čokoládový guanache (krém na slepování)
1 x 70 % hořkou čokoládu na vaření
150 g másla
0,5 dl šlehačky
Trošku jamajského rumu
20 g cukru
Postup:
Suroviny smíchejte a vypracujte tužší těsto. Těsto nechte asi hodinu odpočinout v ledničce. Nelépe je udělat těsto den předen. Před vykrajováním cukroví nechte těsto stát venku ca 15 minut. Opatrně rozválejte na 3 mm širokou placku. Potom vykrajujte žádaný tvar. Pečtě v troubě na 180stupňů ca 3 minuty. Linecké je třeba hlídat, ať jej nespálíte.
Do kastrůlku dejte šlehačku, máslo a cukr a vařte tak dlouho, dokud se máslo nerozpustí. Pak přidejte rum a zamíchejte. Směs přelijte do skleněné mísy a přidejte na kousky nasekanou čokoládu a míchejte, dokud se čokoláda nerozpustí. Čokoládovou hmotu nechte ztuhnout - nejlépe do druhého dne.
Ztuhlý krém nastříkejte na cukroví a přiklopte druhou částí lineckého.

Bejgli – Maďarské vánoční koláče s mákem a s vlašskými ořechy

12. prosince 2012 v 16:43 | Čarodějka
Bejgli je tradiční vánoční koláč podobný našemu makovci a ořechovému koláči. V Maďarsku se vždycky na vánoce pečou obě varianty. Od maďarské kamarádky jsem měla možnost ochutnat makový koláča musím říci, že byl výborný.
Ingredience:
Těsto pro dvě rolády:
500 g celozrné pšeničné mouky
7 g prášku do pečiva
7 g suchých kvasnic
Špetka soli
1 polévková lžíce hrubých lněných semínek
1 polévková lžíce medu nebo nerafinovaného třtinového cukru
150 ml slunečnicového oleje
cca. 250 ml vlažné vody
Ořechová náplň - pro jednu roládu
150 g mletých vlašských ořechů
100 ml meruňkové marmelády¨
Plnou dlaň sušených meruněk nasekaných na male kousky a namočené do vody
Maková náplň - na jednu roládu
100 g mletého máku
100 ml šípkové marmelády
Plnou dlaň nasekaných šípků a namočených do vody
Glazura:
1 lžíce medu
1-2 lžíce vody (nejlépe vodu, kde se namáčely meruňky a šípky
Postup:
Nakrájejte sušené meruňky a sušené šípky na male kousky a namočte je odděleně do vody.
Zamíchejte ingredience na těsto a vypracujte vláčné těsto. Množství vody záleží na množství mouky.
Těsto by mělo být měkké avláčné, ale nemělo by se vám lepit na ruce.
Těsto přikryjte utěrkou a uchovejte v teple zatícmco si připravíte náplně.
Pomelte ořechy a mák a smíchejte každé zvlášť s marmeládou - dle receptu nahoře.. Přidejte nasekané a namočené zcezené ovoce. Do nýplně můžete přidat i troche vody z namáčeného ovoce, pokud je třeba, ale náplň by neměla být moc řídká. Pokud bude třeba můžete přidat do náplně cukr.
Rozdělte těsto na dvě poloviny a výválejte do čtvercového tvaru.
Těsto potřete náplní a srolujte. Druhou polovinu těsta výválejte a potřete druhou náplí a srolujte.
Smíchejte troche medu s vodou a potřete tím rolády.
Pečte ca 30 minut na 180 stupňů

Čokoládové rohlíčky

13. prosince 2011 v 17:45 | Čarodějka
Tento recept jsem nalezla též v čokoládové knize Magnuse Johanssona a tak jsem se jej rozhodla vyzkoušet. S těstem se velice dobře pracuje. Řekla bych, že daleko lépe, než s těstem na vanilkové rohlíčky.
Recept pochází původem z Německa.
200 stupňů C, 10 min
25 ks
100 g mísla - pokojové teploty
40 g moučkového cukru
Špetka soli
50 g sladkých vyloupaných a najemno nasekaných mandlí.
Pravá vanilka
2 žloutky
110 g hladké mouky
15 g kakaového prášku
Postup:
Nejprve si spařte mandle a najemno je pomelte. Rozmíchejte si máslo s cukrem a se žloutkem. Prosyjte do hmoty mouku, kakao a přidejte mandle a špetku soli. Vše dobře propracujte do hladkého těsta. Poté vytvarujte rukou malé rohlícky a klaďte je na plech. Rohlíčky nabydou při pečení na oběmi, tak je udělejte menší.
Tip:
Magnus rohlíčky zpoloviny namáčí v čokoládě a spojuje dva k sobě čokoládovým krémem. Já se na to chýstám též. Z čokolýdového krému jsem již vyráběla pralinky
Čokoládový krém na rohlíčky:
1 dcl šlehačky
1 lžíce medu
1 lžička másla
150 g čokolády na vaření
Šlehačku s medem uveďte k varu a odstavte ze sporáku.
Přidejte do ní na drobno nasekanou čokoládu a míchejte ji tak dlouho, dokud se vám nerozpustí. Pak přidejte máslo a vše ručním mixerem promixujte. Krém nechejte odstát 3-4 hodiny, nejlépe přes noc, při pokojové teplotě.

Stříkané cukroví

13. prosince 2011 v 11:26 | Čarodějka
Recept na toto stříkané cukroví jsem našla v čokoládové knize Magnuse Joahnssena. Pár rad z jeho knihy jsem zde již napsala.
Tento recept se stal mým oblíbeným. Výrobu stříkaného cukroví zvládne i úplný začítečník a do půl hodiny máte upečeno.
200 stupňů/ doba pečení :7 minut
Ca 50 ks
Ingredience:
400 g másla - pokojové teploty
150 g moučkového cukru
2 bílky
Citronovou kůru z půlky citronu
420 g mouky
30 g kakaa
1 lřička rumu
4 kapky anýzového nebo bergamotového aroma. (Pokud nemáte, můžete nharadit něčím jiným - třeba mandlovým aroma)
Postup:
Přesyjte cukr a přidejte máslo. Propracujte, přidejte bílky a prosyjte mouku a kakao a přidejte zbytek ingrediencí. Rukama nebo v robotu vypracujte krásné vláčné těsto. Vzhledem k tomu, že se těsto stříká na plech, tak je trochu řidší, než těsto , které se válí.
Naplňte stříkáček těstem a stříkejte na plech s pečícím papírem. Plech nesmí být horký.
Tip:
Těsto si můžete Základní těsto bez aromatických látek a rumu si můžetw rodělit na dve poloviny a každou z nich různě ochutit. Ja jsem udělala jednu polovinu s kakaem, pravou vanilkou, rumem a anýzovou esenci.
Do druhé poloviny jsem přidala na jemno mleté mandle, pravou vanilku a misto rumu jsem dala lžičku amaretta (mandlového likéru). Pokud nemáte amaretto, tak přidejte třeba 4 kapky mandlové esence.
Světlé šnečky jsem ozdobila čokoládovým "očkem". Kytičky jsem udělala tak, že jsem si nejprve na plech stříkla hrudku z většího stříkáčku na věnečky a pak použila stříkáček menší pouze s kruhovým otvorem. Ten jsem přiložila do středu hrudky a vstříkla světlé testo. Cukroví můžete stříkat do různých tvarů, přidat třeba marmeládu či čokoládu. Výborné je i když polovinu čokoladového stříkaného cukroví namočíte do čokolády a posypete mletými ořechy. Fantazii se meze nekladou.

Citrónové cukroví

28. listopadu 2011 v 15:10 | Čarodějka
Ca 50 kusů vykrajovaného cukroví.
Příprava těsta: 15 min
Doba pečení: ca 5 minut / 200 stupňů
Núročnost: zvládne každý
Toto cukroví jse vyzkoušela vloni poprvé a hned se stalo pro svoji příjemně sladkokyselou chuť jedním z mých nejoblíbenějších.
Ingredience:
250 g hladké mouky
140 g másla
160 g moučkového cukru
šťávu a kůru z 1,5 citronu
Postup:
Smíchejte všechnz ingredience a vzpracujte hladké těsto, které nechejtě uležet minimálně 1 hodinu v lednici.
Předtím, než zacnete s těstem pracovat, nechte jej chváli odpočnout pči pokojově teplote.
Z tohoto těsta můžete udelat jak stříkané cukroví, tak jej můžete i vyválet a vykrájet z něj malá kolecka, která po upečení obalte v jemném kristalu.
Tip:
Těsto je trochu řidší oproti jiným těstům - například lineckému, proto pokud jej chcete válet a vykrajovat z nej koleška je nejlepší je mít trošku chladnější. Pokud jej však chcete stříkat na plech, tak je dobré jej nechat více zteplat. Bude se vám tak lépe stříkat. Na stříkání jsem použila stříkáček ve velikosti na venečky.

Skoricove hvezdicky

30. listopadu 2010 v 10:00 | Čarodějka
Skoricoe hvezdicky
Toto cukrovi vam pri peceni pekne provoni byt. Testo neni narocne a pokud se vam nebude chtit valet a vykrajovat hvezdicky, tak si muzete udelat jen male bochanky.

Na skoricove hvezdicky budete potrebovat:
200 g hladke mouky
40 g mouckoveho cukru
6-8 lzicek mlete skorice
150 g margarinu na peceni (HERA) nebo masla
mouckovy vukr na obaleni

Postup:
Smichejte vsechny suroviny a udelejte hladke testo. Pujde vam to snadneji, pokud margarin trochu rozehrejete. Pak jen muzete vse zamichat lzickou. Testo pak nechte odpocinout asi 1 hodinu v lednici.
Pote vyvalejte a vykrajujte male hvezdicky, ktere po upeceni obalte v mouckovem cukru.
Pecte ca 10 minut na 180-190 stupnu.

Kakaove bochanky s mandli

29. listopadu 2010 v 12:00 | Čarodějka
Podobne testo delavala moje babicka, jen namisto masla pouzivala sadlo. Testo pak vtlacovala do formicek a cukrovi rikala medvedi tlapky - podle tvaru formicek.

Bohuzel nemam formicky a tak se musim spokojit s bochanky zdobene mandli v prostred.
Na toto cukrovi budete potrebovat:
150 masla
160 g mouckoveho cukru
7-8 lzic kakaoveho prasku
170 g hladke mouky
1 vanilkovy cukr
pulene oloupane mandle na ozdobu

Smichejte cukr, mouku, kakao a vanilkovy cukr a pridejte rozpustene maslo a vypracujte hladke testo, ktere pak nechte odpocinout asi 1 hodinu v lednicce.

Kdyz vytahnete testo z lednicky, nechte jej chvilku ohrat v rukach a pak si uvalejte hada, ktereho pak nakrajejte na male kousky, ze kterych vytvorte bochanky. Dorposted kazdeho bohanku vtlacte polovinu loupane mandle a dejte na plech. Cukrovi davejte daleko od sebe. Roztahne se.
Pecte v mirne vyhrate forme asi na 150-160 stupnu po dobu 30 minut.
Cukrovi se musi po upeceni nechat 14 dni zalezet (nejepe v chladu), aby zmeklo.

Vanilkové rohlíčky podle babičky

15. prosince 2009 v 10:00 | Čarodějka

Tak tady je jedna vánoční klasika, která nesmí chybět v žádné české rodině.

Ingredience:
70 g moučkového cukru
120 g mletých vlašských ořechů
280 g hladké mouky
200 g másla
1 zloutek
1 vanilkový cukr na obalení

Postup:
Umleté ořechy smícháme s cukrem, moukou a máslem a vypracujeme těsto. Těsto necháme nejl=pe přes noc odpočnout a poté zlehka vyválíme rohlíčky. Pečeme na ca 160 stupňů asi 10 minut. Ještě za tepla rohlíčky obalujeme v moučkovém cukru smíchaném s vanilkovým cukrem.

Škaredé rohlíčky mojí babičky

14. prosince 2009 v 21:40 | Čarodějka

Konečně jsem od sestřenice dostala některé z receptů na cukroví, které kdysi pekla moje babička. Jedním z našich oblíbených jsou Škaredé rohlíčky. Jsou to stříkané rohlíčky s krémem a čokoládovou polevou. Jen se na jazyce rozplynou.

Ingredience těsto:
6 bílků
300 g moučkového cukru
170 g mletých piškotů
150 g mletých ořechů

Postup:
Bílky s cukrem ušleháme v parní lázni a jemně vmícháme ořechy a piškoty. Hmotu pak stříkáme sáškem nebo stříkáčkem na plech ve formě rohlíčků a pomalu pečeme do růžova.

Ingredience krém:
150 g jemného krystalového cukru
140 g másla
1/4 l mléka
1 vanilkový cukr
1 vanilkový puding
1 lžíce kakaového prášku
2 lžíce uvařené kávy

Postup:
Utřeme máslo s cukrem. V mléce uvaříme puding a vlažný jej pomalu přidáváme do máslového krému. Přidáme trochu rumu, kakaa a kávy.

Ingredience poleva:
50 g másla 50 g čokolády
50 g kakaa
5 lžic mléka
15 g ztuženého tuku

Postup:
Vše rozpustíme ve vodní lázni.

Na upečené rohlíčky nastříkáme krém a necháme chvíli v chladu ztuhnout. Na závěr polejeme rohlíčky čokoládovou polevou.

Zázvorky

13. prosince 2009 v 10:00 | Čarodějka
Poprvé v životě jsem pekla zázvorky. Našla jsem si recept a trochu jej upravila. S těstem se výborně pracovalo a zázvorky nám moc chutnají i když ještě nezměkly. Krásně mi provoněly i byt.

Z této poloviční dávky budete mít asi 100 kusů
Doba pečení: 15 -20 minut
Teplota: ca 160 stupňů

Ingredience:
280 g hladké mouky
230 g moučkového cukru
2 celá vejce
1 lžíce rozpuštěného másla
9 g sušeného mletého zázvoru
ca 2,5 cm strouhaného čerstvého zázvoru
kůra z půlky citronu
1/2 prášku do pečiva


Vše zamíchejte a vypracujte tužší těsto. Výválejte asi na 3 mm tenkou placku a vykrajujte zázvorky a poklaďte je na plech a nechte odpočnout přes noc. Cukroví pečte až následující den. Po upečení skladujte zázvorky v kartonu a nejlépe v chladu. Během 2-3 týdnů by měly změknout.
 
 

Reklama
Reklama