close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Rullrån - švédské vánoční trubičky

4. prosince 2019 v 11:06 | Čarodějka |  Cukroví

Rullrån je švédské vánoční cukroví, které se dnes dělá již jen v některých regionech. První rullrń neboli srolované vafle se začaly dělat v 17. století, ještě před érou menšího pečeného cukroví. Předtím se jen buchty smažily, protože pod pecí na pečení se zatopilo jen dvakrát ročně, kdy se pekl chléb.

Na to aby jste mohli udělat toto cukroví potřebujete speciální vaflovac na tenké vaflové oplatky. dnes se dělají elektrické a dají se objednat na internetu, nebo se dají koupit staré z druhé ruky či nové , kterí vypadají jako staré a nejsou elektrické.
Jsem sice člověk, kterého zajímá životní prostředí a používám, co nejméně elektrických přístrojů v domácnosti, ale při výrobě těchto trubiček dám přednost elektrickému vaflovači z praktických důvodů, nemusíte jej otáčet a nikde se vám nevzlije těsto.

Receptů je mnoho. Vyzkoušela jsem dva v bezlepkové variantě. Jedno těsto bylo se šlehačkou a druhé s máslem a vejcem.
Oba dva se dají udělat i s lepkem.
Druhý recept s máslem byl lepší. Trubičky josu křehčí. Švédi je jí většinou jen tak, někteří je naplní šlahačkou a přidají trochu zavařeniny z ostružiníku morušky. To jsou takové žluté maliny.

Já je plním jen šlehačkou.
Tyto trubičky se dělají i v Norsku, kde se jmenují krummkaker.

A tady je recept, který mi více chutnal:

1 hrníček mouky (bezlepkové či normální)
1 hrníček bramborového škrobu
1 hrníček rozpuštěného másla
1 hrníček cukru - jemného krystalu
1 hrníček vlažné vody
špetka soli
1/2 vanilkového cukru nebo pravá vanilka


Na upečení budete potřebovat vaflovač na tenké vafle (viz obrázek dole), pár forem na trubičky a doporučují bílé bavlněné rukavice - takové jaké mívali dříve kluci do tanečních. Nepopálíte si prsty.


Rozpustěte máslo a nechte ho trochu vychladnout. Mezitím si smíchejte suché ingredience, přidejte vejce a vodu a rozmixujte, potom přidejte rozpuštěné odstáté máslo a vmíchejte do těsta. Těsto bude mít konzistenci palačinkového těsta.
Rozehřejte vaflovac - okud seženete ten starý, tak na sporáku z obou dvou stran. Elektrický stačí strčit do zásuvky a počkat pár minut.

Před první trubičkou obě strany vaflovače zlehka natřete máslem. Nesmí ho však být moc.
Dejte na prostřed vaflovače dvě lžičky těsta a zlehka rozetřete do stran a vaflovač zavřete a nechte chvíli smažit. Oplatky mají být do zlatova.
Potom sundejte oplatku opatrně z vaflovače a ihned ji srolujte okolo formy na trubičku a nechte vychladnout. Takto pokračujte.
Vaflovač se potírá máslem jen na začátku, pak již není třeba.
Připravte se na to, že první dvě trubičky se vám nepovedou. Chce to trochu cviku.
Po vychladnutí trubičku ihned dejte do krabice s víkem - nejlépe plechové či plastové, která je utěsněná. Jinak vám trubičky opět změknou a nebudou dobré.
Poprvé jsem udělala chybu, že jsem nechala trubičky moc dlouho venku a začaly měknout a potom byly jako žvýkačka.

Z jedné dávky uděláte celkem asi 20 trubiček.
Šlehačkou je naplňte až těsně před podáváním.

Letos jsem si vaflovač půjčila, protože jsem trubičky chtěla jen zkusit, ale určitě si ho koupím a budu je dělat každé vánoce. Jde to rychleji než trubičky péci a josu opravdu výborné.

Trubičky josu dost sladké, tak šlehačku do nich není třeba sladit, nebo jen velmi zlehka.

Hezké vánoce.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama