close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Výlet do Valencie

31. října 2019 v 12:57 | Čarodějka |  Cestování


V létě jsem se poprvé vypravila do Španělské Valencie o které jsem hodně slyšela. Valencie je menší město než je Barcelona a láká dnes nejen Španěle na poklidnější život než v Barceloně.
Ubytovala jsem se v soukromí ve čtvrti Orelos. Je to taková multi kulti čtvrŤ, kde v harmonii mezi s sebou žijí Španělé, Afričani, Arabové...
V ulici, kde byl můj byt byla dvě islamská kulturní centra a naproti domu kostel. nikomu to nevadilo. Muslimové navečer seděli s křesťany na lavičkách před kostelem a hráli šachy nebo si jen povídali.
z Orellos zastávky dojedete na pláže tramvají.

Pokud budete ve Valencii cestovat, tak se pořádně podívejte, kam co jede a podle toho si kupte jízdenku.
Mají totiž dva dopravní podniky, které mají jiné jízdenky.
Společnost Metro porovozuje metro a tramvaje. Takže ne každá zastávka s nápisem metra je zastávka metra, ale i zastávka tramvaje.
Jízdenku na autobus si můžete koupit i u řidiče nebo si koupit jízdenku týdenní v kiosku předem.
V automatu u zastávky tramvaje lze koupit týdenní jízdenku, která ale platí pouze na tramvaj a metro.

A co musíte ve Valencii určitě vidět? Je to Oceanografic - největší evropské akvárium, kde nejsou jen ryby.
Na Oceanografic si zarezervujte půl dne a dalšího půl dne na vědecké centrum, které je hned vedle.
Tato čtvrť má moderní futuristickou architekturu a krásně se doplňuje.

V Oceanografic nalezente například arktický pavilon s tučňáky, delfíní show, exotické ptactvo, medůzí akvárium, speciální pavilon mají i ryby a živočichové žijící v Rudém moři. Je toho tam mnohem více. V areálu je možnost zakoupit i občerstvení a chvíli posedět v restauraci.Když se od vědeckého centra a Oceanograficu vydáte přes most na druhou stranu, dostanete se k obchodnímu domu El Cortes Ingles, kde můžete nakoupit vše možné. Tento obchodní dům prodává nejrůznější značky a když máte štěstí, tak si ve slevě můžete požídit kvalitní oblečení.
Já zde navštěvuji vždy potraviny, kde kupuji olivy Campo Real na váhu. Tuto madridskou odrůdu totiž nemají všude - tedy pokud nejste v Madridu. Campo Real připomíná chutí trošku oříšky a olivy nejsou sterilované. Na váhu jich koupím vždy skoro kilo. A jak je dostat domů letadlem a ještě je uchovat? Na to mám zvláštní fígl. V obchodě si nechám do oliv nalát jejich vodu a vyliji ji těsně před odjezdem na letiště. Olivy vám dají do plastové krabičky, kterou si vezmu s olivami do příručního zavazadla. Když je máte bez vody, tak vám nikdo nic nežekne. Vezla jsem je takto uy asi dvacetkrát a vždycky to bylo u letištní security v pohodě. Doma potom do oliv naliji mírně osolenou vodu. Můřou vám trochu za pár dní ztmavnout, protože trochu ještě dozrají, ale mám ještě pár v lednici od léta a stále se dají konzumovat. A musím dodat, že o tuto odrůdu oliv se s nikým moc nedělím. Úžasný

Do centra Valencie projdete přes most starobylou bránou. Pod mostem se nachází krásný park, kde můžete jezdit na kole, projít se nebo si udělat třeba piknik.

Centrum si můžete porjít sami pěšky anebo si objednat prohlídku města s průvodcem či projet město hop on hop off autobusem.

Můžete posedět v baru či kavárně na Plaza de la Reina, dát si typický nápoj Horchata, který se pordává jak na ulicích, tak v kavárnách a obchodech všude. Kamarád z Valencie o Horchatě tak básnil, že jsme si koupila v obchodě Mercadona litrovou láhev, kterou jsem ale nedopila. Stála asi 2 eura. Je to bílá tekutina, která je vzlisovaná z bobulovitých plodů. Horchata je nasládlá. Trochu mi připomíná rozinky, ale nijak mě nenadchla. Valenciané ji však milují.

Prohlídky Valencie si můžete zabukovat například zde:


Jinak je Valnecie známá výrobou hedvábí a můžete navštívit muzeum Lllotja de la Seda.

Já jsme do Valencie přijela více odpočívat, tak jsme po památkách moc neběhala. Spíše jsem si užívala sluníčka a klidu, vylidněného města takřka bez turistů.

Pláže Valencie jsou čisté a dlouhé. Nicméně byly velké vlny, takže jsme si zaplavala až při výletu do Montenejos. ČtvrŤ okolo pláží mě docela zklamala. Byla hodně omšelá a domy byly v katastrofálním stavu. Žádné příjemné kavárničky.

Výlet jsme našla na AIRBNB a měli jsme super průvodce, který mluvil pěknou angličtinou.
nicméně hlavní bylo se vykoupat v pramenité vodě a projít se v přírodě.
Byl to nejlepší den mé dovolené.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama