close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Švédsko - politika po volbách

7. ledna 2019 v 10:41 | Čarodějka |  Cestování
Již máme ve Švédsku několik měsíců po volbách a stále není žádná vláda.
výsledek voleb se dal skoro uhodnout a i přesto se nejsou strany schopné domluvit.

vše vlastně záleží na jediné straně ke komu se přikloní - Center (středová strana). My moderáti doufáme, že se zachová jejic předsedkyně loajálně vůči alianci se kterou šli do voleb, anebo jestli nás již podruhé zradí. Bohužel to vidím na druhou variantu. Jako aliance bychom potřebovali podporu SD - švédských demokratů, kteří jsou stranou blízkou české SPD i když jejich lídr Jimmy Akesson se zdá je daleko inteligentnější než Tomio Okamura.

Druhé volby jsou takřka za dveřmi. Osobně bych byla ráda, kdyby aliance Moderaterna, Křesťanská demokracie, Cente a Liberálové vládli v menšinové vládě spolu. sociální demokracie vládla dost dlouho společně se Zelenými za podpory levice (švédských komunistů).
výsledkem jejich vlády je, že se dnes pacient skoro nemá šanci dostal k lékaři, kvalita lékařské péče se významně zhoršila, vzrostla kriminalita, zaměstnanci policie odchází a je jich velký nedostatek, zvýšily se daně,zavedla se daň na leteckou dopravu, jejíž následkem je, že všichni letí do Kodaně a odtam jedou vlakem nebo autem, které zaparkovali na letišti. Financovaly se projekty, jako zvyšování povědomí o menstruaci a na seznamu byla spousta jiných nesmyslných výdajů.
Jednou z nejhorších věcí je však instrukce vlády zdravotní pojišťovně, aby nevypláceli moc nemocenskou. VeŠvédsku o nemocenské nerozhoduje již lékař, nýbrž úředník zdravotní pojišťovny, který vám s přehledem oznámí, že na nemocenskou nemáte podle pojišťovny nárok. Důsledkem tšchto royhodnutí je bohužel i to, že pžed vánocemi vystěhovali majitelé nemovitostí i matky samoživitelky s dětmi, které nedostaly nemocenskou i když nebyly z důvodu nemoci pracovat. A tak skončily na ulici i s dětmi.
Pacienti po operaci rakoviny podle pojišťovny také neměli nárok na nemocenskou a řidič kamionů byl údajně také schopen práce. Tak nějak to vypadá za vlády sociální demokracie a Zelených.

Bohužel si myslím, že nás Center zradí a spolu se Sociální demokracií, Zelenými a Liberály vytvoří vládu.

Naštěstí v parlament schváli alianční rozpočet, který podali Moderáti spolu s Krestanskou demokracii. tím se navýši rozpočet policie a zdravotnictví. Zruší se nesmyslná organizace pro rovnoprávnost ve které pracují rovnoprávně pouze ženy a které rozdávají velké peníze na projekty podobné menstruačnímu. Pravicový rozpočet také pamatuje vzdělání, snížení daní pracujícím i penzistům, podporu malých a středních firem.

Takže ať nám bude vládnout kdokokliv, tak bude muset respektovat náš Moderátorský rozpočet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zdenek zdenek | E-mail | 28. dubna 2020 v 18:40 | Reagovat

http://horkedivky.top - horke divky z vaseho okoli

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama