close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Costa da Caparica - Portugalsko vlastní pěst

31. srpna 2018 v 16:00 | Čarodějka |  Cestování

Costa da Caparica leží asi půl hodiny od Lisabonu. Dostanaete se sem mj autobusem č. 153 z Placa de Espanya. Pokud jedete autem, tam musíte přejet dlouhý most 24. dubna, který vede přes řeku Tajo.
Costa da Caparica je rájem všech surfarů. Neustále zde pofukuje a vlny Atlantiku jsou velké. Pláže navazují na sebe a vláčkem můžete jet po pláži za 8 EUR dolů 30 km. Cestou uvidíte barevné plážové domky a hory na druhé straně. Můžete vystoupit na jakékoliv pláži. Vláček má jízdní řád, který bývá u zastávek.
Na každé pláži je malý bar. Někdy je stlučený z pár prken, jindy je trošku lepší.
Grilují zde i ryby.


Když pojedete vláčkem, tak si všimněte, že na některých plážích je vícepostávajících racků, kteří se takřka nehnou. To proto, že na pláž přijede mezi 17-19 hodinou mala rybářská loď se sardinkami. Po pláži jede na pomoc rybářům traktor s prázdými rybami, kam rybáři raby rychle roztřídí.
A pokud si stoupnete do fronty k rybářské lodi , tak si za 5 euro můžete koupit kilo sardinek. Pravda, jsu trochu větši ež ty, co známe z plecovej a jsou výborné grilované. Jejich sezóna je v červenci.
V sítích uvíznou i jiné ryby, takže pokud budete mít štšstí a budete chtít, tak si od rybáre můřete koupit velkou pětinohou chobotnici (kalamár) nebo menší pražmu. Vetšinou si na dovolené pronajímám byt, kde mám možnost vařit. V Costa da Caparica mě vaření přišlo hodně levně. Díky náhodě, že jsem si šla na pláž číst až na večer, jsem si koupila za pět euro tři malé pražmy a jednu mě neznámou rybu. A tak jsem měla s jídlem na několik dní vystaráno.
Ubytování jsem si našla přes AIRBNB u starších lidí domku, kousek od pláže. Měla jsem tam až nahoře svůj byteček s dvěmi ložnicemi. Pravda, bylo to pod střechou a tak strop v koupelně byl hodně nízký.
Měla jsem tam i malinký gril, takže ryby jsem grilovala.
V Costa da Caparica je i tržnice, otevřená kromě pondělí kazdý den. Koupíte zde čerstvé ovoce, zelenínu a ryby. Ryby jsou zde trochu drahé, ale pokud nebudete mít štěstí na rybáře, tak si zajděte sem.
Na náměstíčku je i kavárna / jídelna Pasteleria natural kde dělají nejen výbornou kávu, ale mají skvělé zákusky. Než je všechny ochutnáte, tak máte po dovolené. Typickým zákuskem Portugalska je Pastel de Nata. Je to takový upečený pudink. Dobré, ale v cukrárnách lepší věci. Nenechte se zmíst zákuskem vypadajícím jako česká špička. Není v něm vaječný koňak. Je velmi hutný a čokoládový.

Z Costa de Caparica se autobusy dostanete do Lisabonu -do Lisabonu jede autobus 153 na plaza da Espana, do Almady a k trajektu - Trafaría, který jede do Belému.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BellaL BellaL | E-mail | 24. února 2020 v 9:11 | Reagovat

Neco pro chlapce, potkejte divky z oblasti: http://girlssnapshots.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama