close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Bupapešť I - cestování po městě

29. ledna 2018 v 15:09 | Čarodějka |  Cestování
Z Čech se do Budapešti dostanete poměrně snadno a levně. Jezdí sem pravidelně autobusy Student agency a vlaky ČD.
Autobus je možná o něco levnější, ale cestování vlakem je pohodlnější i díky tomu, že přijedete přímo na nádraží, které nemusíte nikde složitě hledat.
Nyugati Palyaudvar je západní nádraží v Budapešti. Pro tz, kdo chodí rádi pěšky není nádraží daleko od centra města.
Jezdí odsud metro M3, které vás odveze na Deak Ferenc Ter - hlavní přestupní uzel města.
Na Nyugati vás dovezou i tramvaje 4 a 6.

Když vystoupíte z vlaku, tak přejděte silnici a dejte si první občerstvení v pekárně BITE, kde připravují výborné buchty a udělají vám k nim kávu.

Z letiště máte dvě možností, jak se dostat do města. Pokud jedete do centra, tak doporučuji autobus 100 E, který jede z letiště přímo do centra. Má zastávky na: Kalvín ter, Astoria a poslední zastávkou je Deak Ference Ter. Cesta do centra tímto autobusem trva pouhých 35 minut a autobus jezdí i v bryských hodinách. Na tento autobus musíte mít zvlášť jízdenku, která stojí 900 HUF. Dá se koupit přímo na letišti v okýnku BKK, kde zakoupíte i ostatní jízdenky na hromadnou dopravu po Budapešti.

Další alternativou dopravy z letiště je autobus 200 E, který vás zaveze na metro zastávku Kobanya Kispest a zde můžete přestoupit na metro M3, jehož konečnou je Nyugati vlakové nádraží: Metro stavi samozžejmě i v centru.Ve městě se dá hodně chodit pešky a díky několika mostům se dostaněte přes Dunaj. Na 4 dny mi stačilo 10 jízdenek, které vzjdou levněji, když je koupíte současně. Tak jedna cesta vyjde na 300 HUF, bežně nepřestupní jízdenka stojí 350 HUF.
Pokud chcete navštívít všechny památky, galerie a muzea a hodně u toho jezdit, tak se vám možná vyplatí Budapest card, která vám umožní slevu i 10 % na vstup do lázní a do Lukacsových lázní máte vstup s touto kartou zdarma.


Na letišti či turistických informacích si vezměte mapu Budapešti. Jsou na ní vyznačeny i všechny autobusove a tramvajové linky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Theresia Theresia | Web | 29. ledna 2018 v 15:18 | Reagovat

Zdravím, nejsem zastánce reklam, ale tohle je můj školní projekt, a proto oslovuji ženy, aby mi vyplnily dotazník. Kolonku reklamy jsem na blogu nenašla, proto bohužel píši sem. Předem děkuji :-) http://sitethesims.blog.cz/1801/dotaznik-pro-zeny

2 ClementCisee ClementCisee | E-mail | Web | 16. prosince 2018 v 19:14 | Reagovat

Porn photo of my ex here => https://vk.cc/8OGwS5

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama