Stříkané cukroví bez lepku a bez laktózy

7. prosince 2017 v 9:26 | Čarodějka |  Cukroví
Letos jsem si poprvé vyzkoušela upéct bezlepkové cukroví. Vloni to zkoušela mamka z mouky Jizerka, ale špatně se s těstem pracovala.

Letos jsem pekla stříkané cukroví a použíla na to cassava mouku (cassava mouka se dělá z yucy a vzhledově vypadá jako pšeničná mouka. Nepleťe si ji se škrobem, který se dělá taktéž z yucy. Ten se jmenuje tapioca, ale některé internetové shopy mu říkají cassava.)

V receptu na stříkané cukroví jsem nahradila pšeničnou mouku stejným množstvím cassavy a těsto bylo výborné. Krásně se na plech stříkalo a cukroví drželo lepší tvar než z pšeničné mouky. Chu%t je však trochu jiná. Do těsta doporučím mandlovou trest. Susenky budou mít lepší chuť. Na závěr je po upečení obalte v moučkovém cukru s vanilkou.
Ač je v těstě stejné množství cukru, tak se zdají méně sladké než cukroví z běžné pšeničné mouky.
Zkoušela jsem i variantu bezlepkovou a bezlaktozovou. Když jsem nahradila máslo kvalitním rostlinným margarinem, tak se s testem take dobře pracovalo. Nicméně cukroví dostalo mírně nakyslou chut´. Takže ve variante ber leku i bey laktózy bych asi doporučila v receptu vymněnit 20 g mouky za cukr a udělat jej jen ve variante z kakaem, ale nezkoušela jsem to.

Recept na bezlepkovou variantu:

Ingredience: Kakaová varianta
400 g másla - pokojové teploty
150 g moučkového cukru
2 vejc
vanilka
420 g cassava mouky
1 lžíčka rumu
30 g kakaa
Postup:Přesyjte cukr a přidejte máslo. Propracujte, přidejte bílky a prosyjte mouku a kakao a přidejte zbytek ingrediencí. Rukama nebo v robotu vypracujte krásné vláčné těsto. Vzhledem k tomu, že se těsto stříká na plech, tak je trochu řidší, než těsto , které se válí.Naplňte stříkáček těstem a stříkejte na plech s pečícím papírem. Plech nesmí být horký.

Tip:Těsto si můžete Základní těsto bez aromatických látek a rumu si můžetw rodělit na dve poloviny a každou z nich různě ochutit. Ja jsem udělala jednu polovinu s kakaem, pravou vanilkou a rumem.
Do druhé poloviny jsem přidala na jemno mleté mandle, pravou vanilku a misto rumu jsem dala lžičku amaretta (mandlového likéru). Pokud nemáte amaretto, tak přidejte třeba 4 kapky mandlové esence.Světlé šnečky jsem ozdobila čokoládovým "očkem". Kytičky jsem udělala tak, že jsem si nejprve na plech stříkla hrudku z většího stříkáčku na věnečky a pak použila stříkáček menší pouze s kruhovým otvorem. Ten jsem přiložila do středu hrudky a vstříkla světlé testo. Cukroví můžete stříkat do různých tvarů, přidat třeba marmeládu či čokoládu. Výborné je i když polovinu čokoladového stříkaného cukroví namočíte do čokolády a posypete mletými ořechy. Fantazii se meze nekladou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama