close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Červenec 2017

Malorka na vlastní pěst - Formentor

19. července 2017 v 11:27 | Čarodějka |  Cestování

tak letos to byla Malorka asi už po sedmé nebo dokonce po osmé a koncečně až teď jsem se dopravila do Formentoru, kterz je vidět z letadla, když přistáváte na Malorce.
Krásné útesy hor zvaných Tramuntana mě vždycky fascinovaly.
Bohužel jsem neměla auto a tak jsem opět z Porto Crista musela naplánovat logistiku autobusy, což je trošišku složitější.
Nejlépe se sem dostanete autem.

Nicméně jsem jela do Port de Pollenca a odtamtud autobusem do Formentoru. autobus do Formentoru stál 1,55 eura a bohužel nejezdí moc často, takže jsem musela trošičku zaimprovizovat:-)
chtěla jsem vidět hory, takže jsem vystoupila dříve - u vyhlídkového bodu a stálo to za to. Bohužel další autobus jel až v 16:00 a já chtěla vidět i něco více.. Bohužel jsem se nedostala k majáku Cap de Formentor nicméně i tak jsem spokojená.

vnutila jsem se jiným českým turistům do auta a ti mě vzali zpět do Port de Pollenca, které jsem si také prošla.
V port de Pollenca je hodně velkých domů a apartmanů, které jsou k pronajmutí turistům. Pláž lemují borovice, takže se můžete v letních měsících schovat i do stínu. Pláž je bohužel trošičku kamenitá. Koupání je lepší na východní a jižní straně ostrova, kde je jemnější písek. Ale to je jen můj názor. Voda je v Port de Pollenca hodně mělká a můsíte jít dost daleko, než si pořádně můžete zaplavat.
jinak je zde maalý přístav pro soukromé lodě, krásné restaurace a kavárny a celkově je to velmi příjemné místo pro stravení dovolené.

Z Port de Pollenca jezdí denně mnoho autobusů do historické Alcudie, kde jsou stále pozůstatky Římanů a staré městečko uvnitř hradeb. Alcudie stojí určitě za shlednutí. Obchůdky a restaurace uvnitř hradeb josu spíše určené turistům a ceny josu tam o něco vyšší. Pokud si chcete koupit jen nějaké potraviny s sebou či levnou kosmetiku, tak si zajdětě do Mercadony - supermarketu vzdáleného asi 5 minut pěšky od hradeb a zastávky autobusu.
Ženám mohu doporučit návštěvu tohoto supermarketu obzvláště. Mercadona má svoji levnou značku kosmetiky, která splňuje mé nároky na kvalitu. Značka se jmenuje deliplus a vyrábí od rtěnky po tělový olej prakticky vše a jen za pár eur.
V Mercadoně se dají sehnat i bezlepkové a bez laktozové produkty - pokud někdo trpí alergii.

Pokud byste se chtěli vykoupat, tak se autobusem dostanete velmi rychle do Port de Alcudia, který jsem bohužel již během mého denního výletu nestihla navštívit. Alespoň mám co objevovat příště.