close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Květen 2017

Dovolená a ubytování v soukromí

22. května 2017 v 9:21 | Čarodějka |  Cestování
Ubytování v soukromí je úžasná věc.

Když cestuji na delší dobu, než 3 dny, tak si objednávám ubytování v soukromí.
Mám tak více prostoru a klidu než v hotelu.
Nespornu výhodou bývá i pračka, díky které nemusím balit do kufru mnoho věcí.

Pokud cestuje celá rodina, tak vás ubytování v soukromí, které si zabukujete sami vyjde levněji, než zájezd přes cestovku, která si účtuje za osobu. Vy si tak za stejné peníze můžete pronajmout celý dům s grilem, zahradou, plně vybavenou kuchyní.
Nemusíte se stresovat časy, kdy se servíruje snídaně, oběd, či večeře.

Pro samotné cestovatele je několik způsobů, jak bydlet v soukromí. Jednak je tu couch surfing, který vyhovuje spáše mladším ročníkům, kterým nevadí, že přespí u někoho na gauči nebo v pokoji pro hosty. Je to skvělá možnost, jak poznat místní a jejich způsob života.
A navíc je to ubytování zcela zdarma. Slušností je však přivézt nějaký dárek a koupit nějaké jídlo. a také po sobě uklidit a nedělat rámus v nočních hodinách. Prostě se chovat jako na návštěvě.

Další možností, která sice není zdarma, ale je levnější, než pronájem celého bytu, je pronajmutí jedné ložnice v bytě - buď u někoho doma anebo v apartmánu, který se pronajímá celý turistům. Tot je skvělá možnost seznámení se s lidmi pro ty, kteří cestují sami. Sama jsem takto bydlela v Římě a Barceloně. Byt v Řámě byl nic moc, ale v Barceloně měl byt velmi čistotného a příjemného majitele, který měl rád stejné barvy, jako já. Měla jsem štěstí na spolubydlící - dvě Slovenky, jedna Litevka. Když jsem chtěla být sama, tak jsem se zavřela do své ložnice, která byla prostorná a když jsem si chtěla povídat, tak jsem byla v obýváku, kde jsem se sešli u jídelního stolu.
Každý večer jsem se tak sešly, popovídaly si o tom, co kdo dělal přes den a daly si sklenku vína. A někdy jsme spolu šly večer si někam sednout. Byl to úžasný víkend.

Když si chcete odpočinou od lidí někde u moře, tak je skvělé si pronajmout celý byt. Bohužel je nedostatek malých bytů, takže většinou mám k dispozici minimálně dvě ložnice sama pro sebe.

Mnoho lidí namítne, že chtějí bydlet v hotelu, protože nechtějí na dovolené nic dělat a nechtějí vařit. Největším omylem je si myslet, žemusíte na dovolené vařit, když bydlíte v soukromí. Nemusíte vůbec nic. Nikdo vás k ničemu nenutí. Můžete jít klidně do restaurace.
Já ráda vařím, tak mi vyhovuje, že mám plně vybavenou kuchyni a mohu tak vařit s místních surovin, které nakoupím na trhu či v místním obchodě. Díky tomu jsem ochutnala věci, které bežný turista bydlící v hotelu nikdy neochutná. Navíc jsem při nákupu dostala v paní v masně typ na přípravu jejího oblíbeného jídla.
Nespornou výhodou pronájmu celého bytu, kterou oceňuji, je klid. Nikdo nechodí po chodbě opilí, netříská hlasitě hotelovými dvěřmi...
Krásně se vyspím, jak dlouho chci.

A kde si můžete ubytování v soukromí zabukovat?

Nejznámější je po světě AIRBNB .
Několikrát jsem použila i Home away .
Webů je mnoho, ale tyto dva bych řekla, že jsou nejlepší. Home away má více exklusivních nemovitostí k pronájmu.Pokud chcete cestovat levně, tak máte větší výběr na AIRBNB.

Již se těším na "svůj" byteček na Malorce, který má terasu s výhledem na přírodní plážičku Cala Petita a je daleko od hotelů.