close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Listopad 2014

Vlasy bez šamponu – pokračování experimentu

21. listopadu 2014 v 16:20 | Čarodějka |  Deník
Tak se po skoro 3 týdnech opět hlásím s výsledkem svého experirmentu.
Asi před měsícem jsem si přestala mýt vlasy šamponem. Prvních deset dní jsem popsala v minulém článku.
A co se stalo s mými vlasy dál?
Vlasy jsou teď lesklejší, nepadají, konečky jsou pěkně zacelené. Dají se bez problému fénovat. Jejich kvalitu to nijak neohrožuje. Vlasy jsou čisté a vypadám normálne.
Kromě tzv. Slané vody, kterou jsem použila na vlasy jednou, když jsem chtěla být extrémně pěkná a mít vlny po delší dobu. Přípravky šly krásně z vlasů vymýt vodou se sodou.
Dalším skvělým efektem je, že nemusím umývat sprchový kout. Sodu a ocet jsem dříve používala při uklízení a soda krásně vždy sprchový kout odmastila a vybílila. Díky tomu, že ji používám teď na vlasy, tak nemusím sprchový kout mýt skoro vůbec. Je stále pěkně čistě bílý a nezamaštěný. Také odpadní trubce se nepoužívání šamponu velice líbí. Šampón a balzám tvořily mastné shluky a v kombinaci s vypadanými vlasy jsem velice často čistit odpad.
Bohužel stále nemohu vlasy mýt jen vodou. Jednou za týden musím použít vodu se sodou. Stále používám 3 dl teplejší vody s 1 lžící sody. Polovinu na vlasy naliju, když mám hlavu ve sprše v zakklonu a polovinu v předklonu, aby se mi roztok dostal všude. Pak hlavu asi 1-2 minutky masáruji stejně, jako když jsem používala šampon. A chvíli nechám sodu působit. Potom vlasy důkladně proplachuji vodou po dobu alespoň 2 minut. Vyzkoušela jsem silnější roztok, ale efekt je úplně stejný. A poté je spláchnu vodou s octem. Četla jsem , že se má používat ocet jablečný, ale používám normální ocet a je to fajn. Přiznám se, že na rozdíl od některých dalších lidí ocet z vlasů po třech minutách také spláchnu vlažnou vodou.
Rozhodla jsem se, že pokud nepoužívám šampon, tak asi nebudu moci používat chemickou barvu na vlasy a tak o víkendu vyzkouším vlasy obarvit hennou. Jsem zvedavá, co na to mých pár šedivých vlasů. Již jsem si kdysi vlasy hennou barvila a šlo to dobře,až na to, že se barva musí na vlasech nechat déle a jak usychá, tak se začíná prášek drolit.
A závěr? K šamponu se vracet nebudu i když jsem měla zvláštní pocit, když jsem do cestovní lahvičky do Londýna s sebou odlévala ocet namísto voňavého šamponu. Do malého sáčku jsem odsypávala trochu sody. Spíše to vypadalo, jako bych si s sebou brala porci kokainuJ
A provonit svoji hřívu mohu například vývarem z levandule, kterým spláchnu na závěr vlasy.
A tady je aktualni foto: