close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Červen 2014

Na dovolenou bey cestovky - kde se ubytovat

10. června 2014 v 16:22 | Čarodějka |  Cestování

Za chvíli je tu čas dovolených a pokud jste jako já a necestujete s cestovkou, tak občas řešíte otázku bydlení na dovolené.
Jste již unavení bydlením po hotelích, kde vás ruší ostatní hluční turisté. Máte plné zuby jídla, které chutná každý den stejně. Nechce se vám utrácet za jídlo v restauracích a přeci se chcete dobře najíst ?

Tak to mohu doporučit zajistit si ubytování v soukromí. Stačí vám na to počítač a chuť si cestu naplánovat sám.

Zde jsou dvě stránky, přes které jsem již 3x bukovala své ubytování v soukromí:Na co si dát pozor?
Ceny zobrayované na výpisu nezahrnujé všechny poplatky. Nekteré josu uváděny za celý týden, jiné za noc. Pořádně si prostudujte nabídku. Někteří majitelé domů či exkluyivnějších bytů vyžadují kauci 100-200 EUR, která se vrací při odjezdu, pokud nebude nic poškozeno. Ne však všichni depoyit vyžadují.

Někteří si účtují zvlášť za konečný úklid 30-100 EUR.

Pejsci a kočičky - někteří pronajimatelé umožňují pobyt i pro vaše čtyřnohé miláčky. Ne však všichni. Pokud jste naopak alergičtí, tak se bytům a domům s možností pobytu pro psy a kočky vyhněte. Nejlépe je majitele na to uppozornit.

Kuřáci: ve většině bytů a domů je zakázáno kouřit. Zapálit si můžete venku.

A jak to funguje:
Vyberete is ze seynamu nemovitost, která se vám lábí a pošlete poptávku. Pokud je nemovitost volná, tak se vám majitel ozve během krátké doby - do 48 hodin. Je lepší poslad poptávku na více nemovitostí.
Až budete mít potvrzení, že je volno, tak si ubytování zabukujete. A pak se dohodne placeni. Někteří chtějí platbu hotově při předání klíčů, jiní požadují platbu převodem.

! Nepřistupujte na platby přes Western union.

Tak příjemné cestování.