close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Duben 2013

Pečený chees cake (tvarohový koláč)

29. dubna 2013 v 13:10 | Čarodějka
Tento recept vznikl sobotním experimentem. Měla jsem doma půl kila tvarohu, které jsem potřebovala nějak zužitkovat. Napadlo mě upéct chees cake. Ve Skandinávii se také peče i když recept je jiný. Zde si vyrábíte "tvaroh" sami z mléka za pomocí syřidla a nepoužívá se mouka.
Můj recept je jednoduchý na výrobu a neobsahuje žádný přidaný tuk.
Ingredience na formu 20*25 cm:
Doba pečení - ca 30 minut
190 stupňů
500 g tvarohu
½ hrnku hladké mouky
½ hrnku mandlové mouky (jemně pomletých mandlí)
½ hrnku moučkového cukru
1 pravá vanilka
1 dl mléka
1 vejce
Postup:
Vyšlehejte žloutek a postupně do nej přidávejte cukr. Poté přidejte tvaroh, mléko, mouku, mandlovou mouku a vanilku a pořádně ingredience zamíchejte (můžete použít šlehač). Z bílku vyšlehejte sníh a opatrně jej vmíchejte do těsta. Těsto vylejte do předem vymazané formy, a pečte ca na 180 stůpňů dokud koláč nebude mít zlatavou barvu.
Tento recept je na menší formu ca 20*25 cm. Pokud chcete upéct chees cake na celý plech, tak jej udělejte z 1,5 kg tvarohu. DO dortové formz bz mělo příj ca 750 g tvarohu. Samozřejmě musíte přidat i ostatních surovin

Tenis, procházka anebo posilovna

23. dubna 2013 v 16:33 | Čarodějka |  Deník
Po dlouhé pauze jsem začala letos opět hrát tenis a začala si všímat toho, jak se po jednotlivých fyzických aktivitách cítím.
Dvakrát týdně chodim do fitka na Sh bam (obdoba Zumby), jednou týdně do fitka na jógu, o víkendu si zajdu na dlouhou 10 km procházku a jednou týdně na tenis.
Když se bavím s ostatními o tréningu, tak tím každý myslí posilovnu. Většina lidí, tam chodí, aby zhubla, pohla zadkem po celodenním sezení v kanceláři. Všichni tam chodí, aby lépe vypadali. Někteří jedinci si jsou kvůli nesmyslným cílům schopni nasadit příliš vysokou laťku ohledně zátěže.
Málokdy však slyším, že to někoho opravdu baví. Když se však bavím s kamarády, kteří jodu na tenis, veslovat, hrát fotbal nebo bruslit, tak ti všichni se nebaví o sportu jako tréningu, ale jako o aktivitě či hře, kterou milují.
Proto jsem si začala všímat toho, jak s po jednotlivých aktivitách cítím já.
Posilovna - jsem zpocená a zničená a s příliš hlasité hudby a špatného vzduchu mě někdy bolí hlava. Myslím na to, kolik jsem spálila kalorií a jestli si tu čokoládu, co jsem odpoledne snědla opravdu zasloužím a jestli si mohu dát večeři.
Aerobic, Zumba, Sh-bam.... - jsem zpocená, unavená a někdy mě též ze špatného vzduchu a hlasité hudby bolí hlava. Po tréningu myslím na to, jestli se tu novou choreografii někdy naučím a s některými spolucvičícími se tomu zasmějeme.
Jóga ve fitku - zde mám rozporuplné pocity. Když je hodina klidnější, tak se cítím skvěle a odpočatá. Pokud nás však cvičitelka příliš drsně povzbuzuje, abychom vydrželi, tak jsem spíše zničená a z jógy nemám ten správný požitek.
Jóga kurz - po cvičení v jóga škole jsem se vždycky cítila naprosto skvěle a nabitá energií. Cvičitelé byli vždycky v klidu a člověk si cvičil v závislosti na svém dechu.
Veslování - po veslování jsem vždycky fyzicky zničená, ale zároveň veselá, protože jsem potkala kamarády a v lodi byla legrace. Zároveň jsem byla na vzduchu, pokochala se krásným západem slunce a nabrala kyslík do plic.
Tennis - po singlu jsem celá zpocená a sotva dýchám. V těle převažuje pocit štěstí. Myslím na to, jak zlepšit servis, že jsem se od posledně zlepšila a doufám, že příště soupeře porazím. Po hře si většinou se soupeřem sedneme na pivo nebo na kafe (V Čechách na pivo, ve Švédsku na kafe) a zhodnotíme dnešní hru. Když hraji v létě venku, tak jsem navíc opálená a do plic jsem načerpala pořádnou dávku čerstvého vzduchu. Tenis je mojí nejoblíbenější pohybovou aktivitouJ
Běh - delší trať- po určité době už přemýšlím, kdy mám přestat a jestli se mi chce stále běžet. S kamarády jsme disutovali říši zvířat o došli k závěru, že zvířata běhají pouze za potravou anebo když mají strach z nepřítele. Je fakt, že nehrají ani tenis, takže těžko říci, jestli máme běhat nebo neJ
Chůze kombinovaná s během - ráda chodím na procházky a pokud je zajímavý terén, tak mě to zláká i ke kratšímu běhu. Zajímavým terénem myslím lesní cestu, cestu po pobřeží, kde člověk přeskakuje i s kamene na kámen. Podle lékařů je tzv. Indiánský běh zdravější než dálkový běh.
Dlouhá chůze - je mojí oblíbenou aktivitou za každého počasí. Říká se, že není špatné počasí, je jen špatné oblečení a něco je na tom pravdy. Kupte si holánky a nepromokavou bundu a kalhoty a můžete se procházet i za deště. Když prší, tak se vzduch krásně pročistí a vlastně je taková procházka velice příjemná. Po dlouhé chůzi se cítím sice fyzicky trochu unavená, ale zároveň psychycky odpočatá. Kochám se okolní krajinou, což odbourává stres, který se v těle nahromadí v průběhu pracovního dne. Dlouhá chůze je zdravá jak pro tělo, tak i pro duši. Po procházce před spaním se mi i lépe spí a spánek je nerušený. Pokud si navíc pořídíte "chodící hole", tak navíc chůzi zrychlíte a procvičíte i svaly horní poloviny těla a navíc spálíte více kalorií. Po chůzi s holemi jsem pěkně spocená, ale v pohodě. Chůze je také skvělý pohybová aktivita při hubnutí. Příliš nevyčerpává a nestresuje tělo a člověk nemá po dvouhodinové chůzi veliký hlad jako po 45 minutovém tréningu v posilovně.
Golf - je nádhernou pohybovou aktivitou. Člověk na něj však potřebuje hodně času a vybavení též něco stojí. Většinou ,kdo začne hrát golf, tak mu propadne navždy. Nejen, že se krásně a dlouze projdete v příjemném prostředí, ale také zlepšíte svoji koordinaci a schopnost se soustředit. Golf je též skvělý proti stresu. Po 5 hodinově hře se sice cítím fyzicky trochu unaven - bolí mě nohy a někdy i trochu záda, ale psychycky se cítím naprosto skvěle - tedy pokud se mi podařilo se trefit do míčku.
Tanec - tento pohyb miluji. Psychicky se cítím po tanci báječně a fyzicky také. Tanec necítím jako tréning, ale jako něco krásného. Jediné, co mě ničí je hodně hlasitá hudba v tanečních sálech. Z té mě dokáže rozbolet hlava
Tak tady je souhrn pohybových aktivit, které doporučuji:
Dlouhá chůze
Chůzekombinovaná s během
Tennis, fotbal, hokej a ostatní míčové hry
Golf

Vtipná žena

12. dubna 2013 v 16:46 | Čarodějka |  Deník
Dnes jsem od kamarádky dostala úsměvný popis ženy o který se chci podělit s vámi:

Nečtu žádné návody. Tlačím knoflíky dokud to nefunguje.
Nepotřebuji alkohol ke ztrapnění. To zvládnu i bez něj!
Kdybych byla ptákem, věděla bych zcela přesně koho jako prvního poseru!
Nejsem náladová, jsem "emočně flexibilní".
Nejkrásnější slova na světě? "Jdu nakupovat"
Nemám žádné vady! Jsou to jen speciální efekty!
Ženy musí vypadat jako ŽENY a né jako potapetovaná kost!
Odpouštět a zapomínat? Nejsem ani Ježíš, ani nemám alzheimera.
My ženy jsme andělé a když nám někdo odlomí křídla, letíme dál - na koštěti!
Když bůh stvořil muže slíbil, že najdeme ideálního mužského na každém rohu… a pak udělal zemi kulatou.
Na mém náhrobku bude stát: "Nekoukej tak blbě taky bych teď raději ležela na pláži!"
Jó MY ŽENY jsme jedinečné!!!


Díky za tato úsměvná písmenka, která ji dnes zlepšila náladu. Nápis na náhrobku se mi moc zamlouvá. Zvláště v době, kdy plánuji svoji letní dovolenou někde na pláži:-) Český černý humor nemá konkurenci:-)

Hezký víkend