Wimbledonský sen

16. srpna 2012 v 11:38 | Čarodějka |  Cestování
Již jako malá holka jsem toužila sedět uvnitř Wimbledonského tenisového areálu a koukat se na tenisový turnaj. Letos jsemse rozhodla si tento sen splnit a díky mé svéhlavosti se mi to povedlo.
Svoji cestu za splněným snem jsem plánovala půl roku. Již v lednu jsem navštívila wimbledonské tenisové muzeum a vyzpovídala tamní ochranku. Prošla se po okolá Wibmledonské vesnice a South fields. Zjistila jsem, jaké je zde spojení MHD a přesvědčila sama sebe o tom, že jet na šampionát je ta nejlepší věc, kterou mohu letos v létě podniknout.
A tady je několik informací pro ty, kteří by si též chtěli splnit Wimbledonský sen:
Od listopadu do prosince probíhá tzv. Loterie o vstupenky. Loterie se jmenuje Balot. Včas se zaregistrujte a získáte tím tak šanci na vstupenku. Úspěšná registrace není však zárukou pro získání vstupenky. Musíte mít i štěstí na vaší straně. Vstupenky losuje počítač a nelze si vybrat, ve který den chcete jít podávat se na zápas.
Informace o registraci do loterie naleznete zde:
Vstupenky se losují do konce ledna. Pokud nebudete mít štěstí v loterii, tak máte stále šanci si svůj sen splnit. Vlastně jsou šance dvě.
1. Pokud máte hodně peněz a jste ochotni obětovat ca dva tisíce anglických liber za jednu vstupenku, tak si ji můžete objednat přímo přes internet.
2. Pokud nemáte štěstí v loterii a ani hodně peněz tak je tu ještě jedna šance. V den každého zápasu se uvolní do prodeje určitý počet vstupenek. S postupem dní se počet vtupenek snižuje. Na Semifinále a finále vstupenky tímto způsobem neseženete. A co udělat, abyste uspěli? Pokud vám záleží na tom, vidět zápas na centr kurtu, tak musíte přijet již jeden den dopředu se stanem a spacákem a přespat v areálu k tomu označeném. Tak máte garanci, že dostanete vstupenku na centr kurt anebo na kurt číslo jedna. Čím dřív přijedete, tím lepší místo dostanete. Pokud vám nezáleží na tom, jaký zápas uvidíte, tak stačí, když do tohoto areálu přijdete až druhý den v 06:00 ráno.
Jak funguje fronta?
Po příchodu do areálu, který se nachází na cricketovém hřišti All England Lawn Clubu vám steward ukáže, kam máte jít. Dostanete kartičku s pořadovým číslem pro tento den. Pořadové číslo platí jen na jeden den a pokud chcete vstupenku na další den, tak se musíte opět zařadit do nové fronty.
Dobré je přijít již hodně brzy ráno. Asi do 7 ráno se fronta nehýbe. Buďte připraveni na to, že čekání trvá několik hodin. Mě trvalo 5 hodin, než jsem prošla branou do tenisového areálu a držela v ruce vstupenku. Potom stewadi ohlašují, kdy se začne část dlouhé fronty, ve které stojíte pohybovat. Proto si hend sbalte veci a budťe připraveni k pochodu. Později se objeví další steward, který bude vyvolávt, jaké má vstupenky a ptá se, jestli máte zájem. Nedá vám vstupenku, ale náramek s datumem a číslem kurtu. Pak čekáte a pochodujete, až se dostanete k tenisovému areálu. Po cestě sponzoři rozdávají jahody, kávu či šťávu. Občerstvení se opravdu hodí. Cedule, které jsou royestavěny po cestě ukazují, jak daleko jste od brány tenisového areálu. Pokud máte veliká zavazadla, tak je musíte zanechat v úschovně, za kterou se letos platilo 13 liber. Poté projdete bezpečnostní kontrolou, která je stejná jako na letišti a po kontrole zaplatíte u pokladny vstupenku a jste uvnitř. Prodává se pouze jedna vstupenka na osobu, takže si ji musíte opravdu vystát.
Čekat ve frontě 5 hodin je náročné, ale také zábava. Počasí se vyvedlo a tak nebylo si na co stěžovat.
Co s sebou?
Dobré sportovní boty, ve kterých vydržíte stát a chodit celý den. Bílé balerinky či žabky nechte doma. Pokud bude den před zápasem pršet, tak se ve frontě budete bořit do bláta.
Pohodlné oblečení jak pro teplejší, tak pro chladnější počasí. V Londýně nikdy nevíte.
Deštník
Svačinu a pití
Peníze v hotovosti - vstupenky se nedají platit kartou, suvenýry a jídlo uvnitř areálu kartou uhradit můžete. Vstupenka platí pro celý den.
Vše si sbalte do jednoho menšího baťůžku.
Co je zakázáno a povoleno?
Povoleno je pouze jedno příruční zavazadlo na osobu. Campingové věci, velké baťohy a tašky, fotoaparáty s velkým objektivem a kamery musíte nechat v úschovně. Zakázané jsou též nože, zbraně a hořlaviny. V zásadě platí skoro stejné bezpečnostní předpisy jako při přepravě letadlem.
Předbíhání a konzumace alkoholu ve frontě a špatné chování je též zakázáno. Mohou vás vylouřit z fronty.
Při zápasech nesmíte používat blesk a mobilní telefon. Na centr kurt a kurty číslo 1 - 4 nesmíte s sebou brát malé děti.
Ubytování
Pokud chcete vstupenky na centr kurt a rozhodnete se campovat v areálu All England Lawn clubu, tak vás ubytování nebude stát nic. Bohužel campingový areál smíte opustit pouze na půl hodiny. V areálu jsou toalety a malé občerstvení. Pokud se spokojíte se vstupenkami na ostatní kurty, tak si můžete zajistit ubytování ubytování v hotelu či bread and breakfast. Doporučuji si zařídit ubytování velmi brzy a někde poblíž areáluAll England Lawn club se nachází South fileds.
http://www.wimbledonvisitor.com/hotels.html - info o ubytování ve Wimbledonu
Já jsem si zařídila ubytování přes wimbledonskou agenturu, která zprostředkovává Bread and Breakfast ubytování přímo ve Wimbledonu a Southfields. Ceny v době šampionátu jsou zhruba o 30% vyšší, jak v hotelích, tak v soukromí.
Wimbledonská agentura nabízí opravdu skvělý servis a mohu ji vřele doporučit. Manželé, kteří agenturu vlastní zprostředkovávají ubytování i pro tenisové hráčea tak se vám může stat, že v domě vedle bude ubytovaná nejaká tenisová hvězda. Ubytování se platí předem a je dobré dát vedět, pokud přiletíte pozdě v noci a pokud má letadlo zpoždění. Dají vedět majiteli, že přiletíte později a rodina na vás počká. Moje letadlo mělo zpoždění a ja přijela až po půl noci. Celá rodina byla vzhůru a čekali na můj příjezd. Pokojíček byl malinký, ale na přespání to stačilo. Rodina byla velice příjemná a hodně jsem si spolu povídali. Takto jsem měla možnost zjistit, jak lidé v Anglii opravdu žijí. Pokud pojedu ynovu na Wimbledon, tak se u nich znovu ubytuji. Jejich dům je 5 minut procházkou od tenisového clubu. Ráno po mém příjezdu přišel David - majitel agentury, se zeptat, jestli jsem přijela a přivítal mě ve Wimbledonu. Přinesl mi nějaké materiály a mapu okolí. Nic takového jsem nečekala. Opravdu se o své klienty starali a rodiny, které pronajímali pokoje v průbehu šampionátu znali osobně. Snídani mate přímo s rodinou. Věrtšinou je velmi jednoduchá. Nečekejte řádné bufe,jako v hotelu. Moje rodina mi připravila i snídani, na den, kdy jsem měla jít čekat do fronty na lístek. Snídani jsem si mohla vzít s sebou a v klidu se najíst při čekání ve frontě.
Bread and breakfast je běžný a oblíbený ypůsob ubytování v Anglii. Je levnější a lidé jsou zde na něj zvyklí. Obvykle je zde velká nabídka. V období šampionátu si však zabukujte ubytování nejlépe několik měsíců předem. To nejlepší je již plné v březnu.
Kde se najíst
V Southfields mnoho restauraci nenajdete. Je zde jedna Thajská resaurace, jedna italská a jedna anglická hospoda. Na ulici si můžete koupit i rybu s hranolkami /Frish and chips/ či kebab.
Přeji hodně při plnění Wimbledonského snu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama