Buckingham, Westminster Abbey, Big Ben, Oxford street a co dál?

21. srpna 2012 v 16:07 | Čarodějka |  Cestování
Londýn je velikou metropolí a díky levným letenkám do něj zavítá čím dál více lidí. Někteří z nich však navštěvují Londýn již po několikáté.
Co je tam k vidění, že se tam něktěří neustále vrací?
Věhem víkendového pobytu většina turistů navštíví Buckinghamský palác, Westminsterskou katedrálu, podívá se na Big ben, parlament a zajde si něco kouit na Oxford street. Co ale můžete dělat v Londýně podruhé, po třetí anebo třeba po desáté?
Muzikál a divadlo
V celé Anglii na vás dýchá historie a tak je to i v Londýnské metropoli. Naleznete tu spoustu muzeí, galerií, kin a hlavně divadel. Londýn je město muzikálů a ročně navštíví nějaké z muzikálových představení mnoho turistů. Některá představení se hrají již mnoho let a jejich úroveň je daleko vyšší než ůroveň muzikálů v jiných městech a jiných zemích. Snad jen na Broadwayi se setkáte se stejnou úrovní.
Informace o nejlepších muzikálech naleznete na stránkách Visit London. Pokud máte rádi jistotu, tak si vstupenky můžete koupit na těchto stránkách.
Zlevněné vstupenky naleznete na těchto stránkách:
Já však doporučuji se vstupenkami počkat až do Londýna. Tam si zajeďte na Leicester square. Zde naleznete několik kiosků prodávající levné vstupenky na muzikálová a divadelní představeni. Odtud to pak budete mít kousek do divadla ve West End. V těchto předprodejích prodávají zlevněné vstupenky těsně před představením. Slevy jsou zhruba mezi 30-50 procenty. Většinou jsou to vstupenky na Matiné odpolední představení.
Sama jsem v létě navštívila muzikál Sweeney Todd. Podle této legendy se natočil i film s Johnnz Deppem The deamon barber of the Fleet street. Představení bylo fantastické. Mohu říci, že lepší jsem jeětě nviděla. Ajímavé bylo srovnání s filmem, který působí spáše hororově. Divadelní představení působilo spíše komediálně. Byla jsem nadšená - vlastně ještě pořád jsem . Představení ale popíši v jiném článku.
Muzea
Národní galerii naleznete v centru Londýna a vstup do ní je zdarma. V galerii kromě obrazů Pabla Picassa uvidíte i známý obraz Vincenta van Gogha "Slunečnice"
Albertovo a Victoriino muzeum je obrovské a nachází se v Kensingtonu (část Londýna). Expozice muzea se neustále mění. Naleznete zde historické oděvy z nejrůznějších období, obrazy, sochy, šperky z nejrůznějších koutů světa. Na stejné ulici se nachází i přírodovědné muzeum a vědeckotechnické muzeum. Kousek od těchto muzeí naleznete i Allbert concert hall,která je známá po celém světě.

Sport
Londýn je též městem fotbalu a ročně sem zavítá spousta sportuchtivých turistů. Bohužel je velmi težké sehnat fotbalové vstupenky. Asi 90 procent vstupenek na zápasy anglické fotbalové ligy jsou prodány již v začátku sezóny. A ten zbytek seženete spáše na černém trhu.
Některé cestovní kanceláře organizují fotbalové zájezdy a vstupenku vám zajistí.
Vstupenky můžete najít i zde:
Každým rokem můžete zavítat i na Wimbledonský tenisový šampionát o jehož návštěvě jsem již napsala v jiném článku.
Pokud jste náruživým golfistou, tak si můžete v Londýně zahrát i golf. Jen ve Wibmledonu a South fields najdete 7 golfových hřišť.
V Londýně se nenakupuje jen na Oxford street. Ve velkých obchodních cetrech, která josu mimo centrum Londýna můžete nakupovat za velmi nízké ceny.
Na těchto stránkách naleznete něco o nákupních centrech Londýna:

Poledník
Věděli jste, že Londýnem prochází poledník? Zakreslený poledník na zemi naleznete u planetária v Greenech. V Greenwich bývají pravidelné sobotní trhy, které trvají do 15:00.
Planetárium se nachází v obrovském Greenwich Parku. Lodí se z Greenwich Pier (přístav) dostanete do Westminsteru. Během plavbypo Temži uvidíte spoustu Londýnských památek - mimo jíné i Tower Bridge. Plavbu provází výklad anglického průvodce. Výklad je pouze v angličtině. Westminster sejmenuje čtvrt v centru Londýna, ve které je postaven Buckinghamský palác, Big Ben....
Vstupenky na loď se prodávají v pokladnách přímo v přístavu. Na lodi si můžete zakoupit i nějaké občerstvení.
Londýn je město, které žije a kde se nebudete nudit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama