close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Srpen 2012

Žemlovka po anglicku aneb Bread and butter apple pudding

28. srpna 2012 v 16:14 | Čarodějka |  Dezerty

V Anglii jsem si zamilovala Bread and butter pudding. V zásadě se nejdná o nic jiného, než namazaný bilý chléb máslem zapečený s vanilkovým krémem. Je to úžasný dezert a svojí přípravou mi připomíná českou žemlovku. Měla jsem doma spoustu jablek a chuť na anglický bread and butter pudding. ROzhodla jsem se proto oba dva recepty zkombinovat. Zachutnalo mi to natolik, že jsem si anglickou žemlovku musela o dva dny později udělat znovu. Tentokrát jsem vyzkoušela jiný postup, který mi zachutnal ještě více. Chléb nasáklý rozpuštěným máslem a vanilkovou smetanou se rozpouštěl přímo na jazyku. Dokázala bych spořádat všechny 4 porce najednou. Nemohu jinak, než se s vámi o svůj recept podělit.


Ingredience:
ca 5 porcí
2/3 dlouhé bagety
2 vejce
2 dl šlehačky
1 dl mléka
krystalový cukr dle chutí
mletá skořice
vanilka
5-6 jablek
máslo /žádný margarín/

Postup:
Nakrájejte Bagetu na kolečka a namažte je z obou stran máslem. Velkou zapékací formu vymažte trochu máslem a poklaťe po celém dně kolečka bagety. Na ně nastouhejte 3 jablka a lehce je posypte cukrem a skořicí. Na jablka dejte druhou vrstvu máslem namazaných koleček bagety. Vejce si rozdělte. DO jedné mísy si dejte žloutky a do druhé bílky.
Smetanu s mlekem společně na sporáku zahřejně, ale nevařte. Dejte do ni trochu pravé vanilky a skořice. Pokud chcete, aby byla smetaná řlutější, tak můžete přidat kurkumu. Žloutky utřete s trochou cukru a bílky vyšlehejte taktéž s trochou cukru. Záleží na vás, kolik cukru použijete. Do utřených žloutků nalijte vlažnou smetanu a lehce směs vyšlehejte. Poté přidejte ušlehaný sníh s bílků a jemně jej do směsi vmíchejte. Již jej nešlehejte!
Tuto směs nalejte přes jablka a bagetu. Zapečtě v troubě na 180 - 200 stupňů po dobu asi 35 - 40 minut.

Tak dobrou chuť!

Podvodná nabídka na úvěr - neodpovídat

28. srpna 2012 v 9:04 | Čarodějka |  Deník
Moji milí čtenáři,

dnes jsem na e-mail opět obdržela jednu z podvodných nabídek na úvěr. Takovýchto e-mailů chodí hodně a přiznám se, že jsem již jednoho odesílatele stejných e-mailů nahlásila Policii ČR. A nejradši bych to dělala s každým podvodníkem, aby již pro jednou dali pokoj a neobtěžovali slušné lidi. Rozhodla jsem se, že na svém blogu zveřejním tento dopis, abych varovala ty z vás, kteří by jen uvažovali o kontakt s touto společností. Nevím, jak vaše banka, ale moje banka nikdy nabídky e-mailem neposílá. Pokud mi pošle nějaká švédská společnost nabídku na úvěr, tak mi ji pošle vytištěnou na papíře s firemním logem, údaji o registraci firmy a jejich podmínkami. Nikdy po mě nechtěji, abych jim poslala své kontakty, protoye je již mají. Nikdy neberte půjčku od společnosti, kterou neznáte a která nemá na trhu dobré reference. Špatná čeština v e-mailech tohoto typu je známkou toho, že sejedná o podvod. Žýdná seriózní společnost by nikdy tak špatný dopis zákazníkům neposlala nýbrž by si nechala udělat pořádný překlad.

Na internetu jsem si našla, že číslo pana Janssena, které je zveřejněno v e-mailové nabídce se již nachází v jiných podvodných e-mailech žádajícím o příspěvek na Haiti a podobně. Číslo se objevilo i v dalších dopisech, které se vyskytly v nejrůznějších částech světa.
Totot je telefonní číslo, na které v žádném případě nevolejte:
++447035984541

Tadz je celý dopis:

Pozor: Klient,

Ocean Financial Services (OFS) se specializuje na poskytování podnikům s unikátními financování programů prostřednictvím našich nezajištěných i zajištěných úvěrových partnery. Naše Nezajištěné financování programů nevyžadují provozovnu změnit procesorů kreditní karty, ani my vyžadují osobní záruku. Naše financování se pohybuje od 5,000.00 do 1,000.000.00, librách a až 100 milionů liber pro restauraci povolení.

Uvědomujeme si, výzvy, jimž čelí podnikání, zatímco vlastnit a provozovat podnikání. OFS pomohl podniky čelit těmto výzvám poskytováním pracovní kapitál do 10 dnů. Jako lídr v našem oboru inovačního financování, nabízíme vynikající zákaznický servis podporu a flexibilní financování programů na základě Vašich individuálních obchodních potřeb. Naše Schvalovací proces je rychlý a jednoduchý, obvykle do čtyřicet osm sedmdesát dvětiny hodin.

U těchto zvláštních situací, OFS nabízí naše zabezpečené hostování program. Tento program je unikátní v tom, že jsme shromáždili celou řadu Poskytneme finanční partnery, aby ubytovat podniků, které nesplňují tradiční úvěrové standardy na své banky. My sloužit podniky, které jsou považovány za "unbankable" tradiční upisování kritériích úpadku, daňové pohledávky, a vlastníci obchodu se špatnou osobní kredit.

Jako příklad, s naší zajištěné půjčky programu, můžeme poskytnout, a / r založené úvěrové linky, stavební Factoring, RSF Půjčky, zařízení financování, komerčních nemovitostí, večerkách, Hotel / Motel financování, překlenovací úvěry, Koupě financování, plyn Stanice Financování, Úvěrové Nákup a strukturované financování.

Zde jsou potřebné informace:

* Půjčka potřebné množství:
* Účel úvěru:
* Doba trvání úvěru:
* Země:

Prostřednictvím našich nezajištěných a zajištěných úvěrů programy, můžeme poskytnout jakýkoliv typ financování, které firma může potřebovat. Navrhujeme svůj program tak, aby odpovídala vašim potřebám, ne náš. Ve většině případů, zjistíte, že máme možnosti, které nejsou nabízeny bankami.

Chcete-li dále diskutovat o své situaci, a žádnou povinnost analýzu vašich potřeb, kontaktujte prosím:

S pozdravem:

Pan Holmes Janssen
Tel: +447035984541
Předseda / ředitel (OFS Finance BV)
Soukromé Email: info.oceanfinance@london.com
Ocean Financial Services (OFS Finance BV)

Copyright 2011 Ocean finanční služby Všechna práva.


Vaše čarodějka

Buckingham, Westminster Abbey, Big Ben, Oxford street a co dál?

21. srpna 2012 v 16:07 | Čarodějka |  Cestování
Londýn je velikou metropolí a díky levným letenkám do něj zavítá čím dál více lidí. Někteří z nich však navštěvují Londýn již po několikáté.
Co je tam k vidění, že se tam něktěří neustále vrací?
Věhem víkendového pobytu většina turistů navštíví Buckinghamský palác, Westminsterskou katedrálu, podívá se na Big ben, parlament a zajde si něco kouit na Oxford street. Co ale můžete dělat v Londýně podruhé, po třetí anebo třeba po desáté?
Muzikál a divadlo
V celé Anglii na vás dýchá historie a tak je to i v Londýnské metropoli. Naleznete tu spoustu muzeí, galerií, kin a hlavně divadel. Londýn je město muzikálů a ročně navštíví nějaké z muzikálových představení mnoho turistů. Některá představení se hrají již mnoho let a jejich úroveň je daleko vyšší než ůroveň muzikálů v jiných městech a jiných zemích. Snad jen na Broadwayi se setkáte se stejnou úrovní.
Informace o nejlepších muzikálech naleznete na stránkách Visit London. Pokud máte rádi jistotu, tak si vstupenky můžete koupit na těchto stránkách.
Zlevněné vstupenky naleznete na těchto stránkách:
Já však doporučuji se vstupenkami počkat až do Londýna. Tam si zajeďte na Leicester square. Zde naleznete několik kiosků prodávající levné vstupenky na muzikálová a divadelní představeni. Odtud to pak budete mít kousek do divadla ve West End. V těchto předprodejích prodávají zlevněné vstupenky těsně před představením. Slevy jsou zhruba mezi 30-50 procenty. Většinou jsou to vstupenky na Matiné odpolední představení.
Sama jsem v létě navštívila muzikál Sweeney Todd. Podle této legendy se natočil i film s Johnnz Deppem The deamon barber of the Fleet street. Představení bylo fantastické. Mohu říci, že lepší jsem jeětě nviděla. Ajímavé bylo srovnání s filmem, který působí spáše hororově. Divadelní představení působilo spíše komediálně. Byla jsem nadšená - vlastně ještě pořád jsem . Představení ale popíši v jiném článku.
Muzea
Národní galerii naleznete v centru Londýna a vstup do ní je zdarma. V galerii kromě obrazů Pabla Picassa uvidíte i známý obraz Vincenta van Gogha "Slunečnice"
Albertovo a Victoriino muzeum je obrovské a nachází se v Kensingtonu (část Londýna). Expozice muzea se neustále mění. Naleznete zde historické oděvy z nejrůznějších období, obrazy, sochy, šperky z nejrůznějších koutů světa. Na stejné ulici se nachází i přírodovědné muzeum a vědeckotechnické muzeum. Kousek od těchto muzeí naleznete i Allbert concert hall,která je známá po celém světě.

Sport
Londýn je též městem fotbalu a ročně sem zavítá spousta sportuchtivých turistů. Bohužel je velmi težké sehnat fotbalové vstupenky. Asi 90 procent vstupenek na zápasy anglické fotbalové ligy jsou prodány již v začátku sezóny. A ten zbytek seženete spáše na černém trhu.
Některé cestovní kanceláře organizují fotbalové zájezdy a vstupenku vám zajistí.
Vstupenky můžete najít i zde:
Každým rokem můžete zavítat i na Wimbledonský tenisový šampionát o jehož návštěvě jsem již napsala v jiném článku.
Pokud jste náruživým golfistou, tak si můžete v Londýně zahrát i golf. Jen ve Wibmledonu a South fields najdete 7 golfových hřišť.
V Londýně se nenakupuje jen na Oxford street. Ve velkých obchodních cetrech, která josu mimo centrum Londýna můžete nakupovat za velmi nízké ceny.
Na těchto stránkách naleznete něco o nákupních centrech Londýna:

Poledník
Věděli jste, že Londýnem prochází poledník? Zakreslený poledník na zemi naleznete u planetária v Greenech. V Greenwich bývají pravidelné sobotní trhy, které trvají do 15:00.
Planetárium se nachází v obrovském Greenwich Parku. Lodí se z Greenwich Pier (přístav) dostanete do Westminsteru. Během plavbypo Temži uvidíte spoustu Londýnských památek - mimo jíné i Tower Bridge. Plavbu provází výklad anglického průvodce. Výklad je pouze v angličtině. Westminster sejmenuje čtvrt v centru Londýna, ve které je postaven Buckinghamský palác, Big Ben....
Vstupenky na loď se prodávají v pokladnách přímo v přístavu. Na lodi si můžete zakoupit i nějaké občerstvení.
Londýn je město, které žije a kde se nebudete nudit.

Wimbledonský sen

16. srpna 2012 v 11:38 | Čarodějka |  Cestování
Již jako malá holka jsem toužila sedět uvnitř Wimbledonského tenisového areálu a koukat se na tenisový turnaj. Letos jsemse rozhodla si tento sen splnit a díky mé svéhlavosti se mi to povedlo.
Svoji cestu za splněným snem jsem plánovala půl roku. Již v lednu jsem navštívila wimbledonské tenisové muzeum a vyzpovídala tamní ochranku. Prošla se po okolá Wibmledonské vesnice a South fields. Zjistila jsem, jaké je zde spojení MHD a přesvědčila sama sebe o tom, že jet na šampionát je ta nejlepší věc, kterou mohu letos v létě podniknout.
A tady je několik informací pro ty, kteří by si též chtěli splnit Wimbledonský sen:
Od listopadu do prosince probíhá tzv. Loterie o vstupenky. Loterie se jmenuje Balot. Včas se zaregistrujte a získáte tím tak šanci na vstupenku. Úspěšná registrace není však zárukou pro získání vstupenky. Musíte mít i štěstí na vaší straně. Vstupenky losuje počítač a nelze si vybrat, ve který den chcete jít podávat se na zápas.
Informace o registraci do loterie naleznete zde:
Vstupenky se losují do konce ledna. Pokud nebudete mít štěstí v loterii, tak máte stále šanci si svůj sen splnit. Vlastně jsou šance dvě.
1. Pokud máte hodně peněz a jste ochotni obětovat ca dva tisíce anglických liber za jednu vstupenku, tak si ji můžete objednat přímo přes internet.
2. Pokud nemáte štěstí v loterii a ani hodně peněz tak je tu ještě jedna šance. V den každého zápasu se uvolní do prodeje určitý počet vstupenek. S postupem dní se počet vtupenek snižuje. Na Semifinále a finále vstupenky tímto způsobem neseženete. A co udělat, abyste uspěli? Pokud vám záleží na tom, vidět zápas na centr kurtu, tak musíte přijet již jeden den dopředu se stanem a spacákem a přespat v areálu k tomu označeném. Tak máte garanci, že dostanete vstupenku na centr kurt anebo na kurt číslo jedna. Čím dřív přijedete, tím lepší místo dostanete. Pokud vám nezáleží na tom, jaký zápas uvidíte, tak stačí, když do tohoto areálu přijdete až druhý den v 06:00 ráno.
Jak funguje fronta?
Po příchodu do areálu, který se nachází na cricketovém hřišti All England Lawn Clubu vám steward ukáže, kam máte jít. Dostanete kartičku s pořadovým číslem pro tento den. Pořadové číslo platí jen na jeden den a pokud chcete vstupenku na další den, tak se musíte opět zařadit do nové fronty.
Dobré je přijít již hodně brzy ráno. Asi do 7 ráno se fronta nehýbe. Buďte připraveni na to, že čekání trvá několik hodin. Mě trvalo 5 hodin, než jsem prošla branou do tenisového areálu a držela v ruce vstupenku. Potom stewadi ohlašují, kdy se začne část dlouhé fronty, ve které stojíte pohybovat. Proto si hend sbalte veci a budťe připraveni k pochodu. Později se objeví další steward, který bude vyvolávt, jaké má vstupenky a ptá se, jestli máte zájem. Nedá vám vstupenku, ale náramek s datumem a číslem kurtu. Pak čekáte a pochodujete, až se dostanete k tenisovému areálu. Po cestě sponzoři rozdávají jahody, kávu či šťávu. Občerstvení se opravdu hodí. Cedule, které jsou royestavěny po cestě ukazují, jak daleko jste od brány tenisového areálu. Pokud máte veliká zavazadla, tak je musíte zanechat v úschovně, za kterou se letos platilo 13 liber. Poté projdete bezpečnostní kontrolou, která je stejná jako na letišti a po kontrole zaplatíte u pokladny vstupenku a jste uvnitř. Prodává se pouze jedna vstupenka na osobu, takže si ji musíte opravdu vystát.
Čekat ve frontě 5 hodin je náročné, ale také zábava. Počasí se vyvedlo a tak nebylo si na co stěžovat.
Co s sebou?
Dobré sportovní boty, ve kterých vydržíte stát a chodit celý den. Bílé balerinky či žabky nechte doma. Pokud bude den před zápasem pršet, tak se ve frontě budete bořit do bláta.
Pohodlné oblečení jak pro teplejší, tak pro chladnější počasí. V Londýně nikdy nevíte.
Deštník
Svačinu a pití
Peníze v hotovosti - vstupenky se nedají platit kartou, suvenýry a jídlo uvnitř areálu kartou uhradit můžete. Vstupenka platí pro celý den.
Vše si sbalte do jednoho menšího baťůžku.
Co je zakázáno a povoleno?
Povoleno je pouze jedno příruční zavazadlo na osobu. Campingové věci, velké baťohy a tašky, fotoaparáty s velkým objektivem a kamery musíte nechat v úschovně. Zakázané jsou též nože, zbraně a hořlaviny. V zásadě platí skoro stejné bezpečnostní předpisy jako při přepravě letadlem.
Předbíhání a konzumace alkoholu ve frontě a špatné chování je též zakázáno. Mohou vás vylouřit z fronty.
Při zápasech nesmíte používat blesk a mobilní telefon. Na centr kurt a kurty číslo 1 - 4 nesmíte s sebou brát malé děti.
Ubytování
Pokud chcete vstupenky na centr kurt a rozhodnete se campovat v areálu All England Lawn clubu, tak vás ubytování nebude stát nic. Bohužel campingový areál smíte opustit pouze na půl hodiny. V areálu jsou toalety a malé občerstvení. Pokud se spokojíte se vstupenkami na ostatní kurty, tak si můžete zajistit ubytování ubytování v hotelu či bread and breakfast. Doporučuji si zařídit ubytování velmi brzy a někde poblíž areáluAll England Lawn club se nachází South fileds.
http://www.wimbledonvisitor.com/hotels.html - info o ubytování ve Wimbledonu
Já jsem si zařídila ubytování přes wimbledonskou agenturu, která zprostředkovává Bread and Breakfast ubytování přímo ve Wimbledonu a Southfields. Ceny v době šampionátu jsou zhruba o 30% vyšší, jak v hotelích, tak v soukromí.
Wimbledonská agentura nabízí opravdu skvělý servis a mohu ji vřele doporučit. Manželé, kteří agenturu vlastní zprostředkovávají ubytování i pro tenisové hráčea tak se vám může stat, že v domě vedle bude ubytovaná nejaká tenisová hvězda. Ubytování se platí předem a je dobré dát vedět, pokud přiletíte pozdě v noci a pokud má letadlo zpoždění. Dají vedět majiteli, že přiletíte později a rodina na vás počká. Moje letadlo mělo zpoždění a ja přijela až po půl noci. Celá rodina byla vzhůru a čekali na můj příjezd. Pokojíček byl malinký, ale na přespání to stačilo. Rodina byla velice příjemná a hodně jsem si spolu povídali. Takto jsem měla možnost zjistit, jak lidé v Anglii opravdu žijí. Pokud pojedu ynovu na Wimbledon, tak se u nich znovu ubytuji. Jejich dům je 5 minut procházkou od tenisového clubu. Ráno po mém příjezdu přišel David - majitel agentury, se zeptat, jestli jsem přijela a přivítal mě ve Wimbledonu. Přinesl mi nějaké materiály a mapu okolí. Nic takového jsem nečekala. Opravdu se o své klienty starali a rodiny, které pronajímali pokoje v průbehu šampionátu znali osobně. Snídani mate přímo s rodinou. Věrtšinou je velmi jednoduchá. Nečekejte řádné bufe,jako v hotelu. Moje rodina mi připravila i snídani, na den, kdy jsem měla jít čekat do fronty na lístek. Snídani jsem si mohla vzít s sebou a v klidu se najíst při čekání ve frontě.
Bread and breakfast je běžný a oblíbený ypůsob ubytování v Anglii. Je levnější a lidé jsou zde na něj zvyklí. Obvykle je zde velká nabídka. V období šampionátu si však zabukujte ubytování nejlépe několik měsíců předem. To nejlepší je již plné v březnu.
Kde se najíst
V Southfields mnoho restauraci nenajdete. Je zde jedna Thajská resaurace, jedna italská a jedna anglická hospoda. Na ulici si můžete koupit i rybu s hranolkami /Frish and chips/ či kebab.
Přeji hodně při plnění Wimbledonského snu.

Letní dovolená 2012

15. srpna 2012 v 15:47 | Čarodějka
Letní dovolena 2012 skončila a já jsem zpět v práci. Je to vždycky docela šok usednout po třech týdnech opět za psací stůl. Nejen, že je člověk po dovolené ještě unavenější než byl před ní, ale zvyknout si na pravidelné vstávání v šest ráno a pozdní příjezdy z práce domů dá zabrat. A tak se zase těším na další z mých dobrodružství.
Letošní dovolenou jsem pojala jako splnění dávných snů. Již jako malá holka jsem toužila sedět uvnitř Wimbledonského tenisového areálu a koukat se na tenisový turnaj. Letos jsemse rozhodla si tento sen splnit a díky mé svéhlavosti se mi to povedlo. Také jsem chtěla vidět Paříž a Versailles. I toto jsem si splnila. Dovolenou jsem si pořádně užila a teď budu žít do příštího léta těmi krásnými vzpomínkami.
V dalších článcích samozřejmě napíši o svém wimbledonském snu, pobytu v Southendu, Londýně a výletu do Colchesteru. A samozřejmě nevynechám ani Paříž a informaci o Versailles.