close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Leden 2011

Swiniging home for Christmas

13. ledna 2011 v 11:56 | Čarodějka |  Deník

Kolboten2
Stejně jako se krokem swingu vrátil domů do Norska Alexander Rybak, tak i já jsem se swingovým krokem vydala na jeden z vánočních koncertů v Norsku.


To malé dítě, které ve mě stále bydlí miluje vánoce a tak jsem mu chtěla udělat radost. Dát mu krásný vánoční dárek.

Týden před vánocemi jsem vyrazila autobusem do norského Kolbotenu, který leží kousek na jih od Osla. Nejen, že jsem chtěla nasát vánoční atmosféru a poslechnout si
vánoční hudbu a vidět Alexandra. Chtěla jsem především potkat i své známé z Facebooku.

Tentokráte se nás sešlo pouze 25 Rybak´s Facebookies, ale o to lepší setkání to bylo. Dopoledne jsme si dopřáli čerstvou vánoční buchtu a horkou čokoládu či kávu v malé kafeterii hned vedle penzionu, kde jsme byly ubytované. V Oslu mezi mé oblíbené penzionáty patří Cochs, který leží kousek od Zámeckého parku a pěšky odtam dojdete za chvíli na hlavní nákupní ulici Karl Johan gate.
Odtud je to jen kousek k hlavnímu nádraží, kde se nachází naše oblíbené místo pro setkání "La Baguette"

Na vlakovém nádraží se k nám přidaly Alexandrovi houslistky Olga s Kathrin, které s námi jeli do Kolbotenu. Cesta to byla krátká, nicméně zábavná.

V Kolbotenu jsme se stkaly v Čínské restauraci s dalšími Facebookies. Bylo to příjemné setkání a některé z nás si nadělilz i vánoční dárečky - maličkosti, které potěší.

Nejlepší dárek však na nás čekal. Byl to houslista sám.
Koncert uvedl americkými vánočními koledami. Jednou z nich byla i známá Blue Christmas, při které se snažil napodobit hlas Elvise Presleyho a docela se mu to povedlo.
Na pódium byly přizvané i tři děti, které si pak odnesly vánořní dárek od Alexandra, který tam s nimi pobíhal po jevišti:-9

Na koncertě byli i jeho rodiče, kteří ne vždy souhlasili s tím, co vykládal o běloruských vánočních tradicích. Po pauze pokračoval vlastními písněmi a také Vivaldim.
S Kathrin, Marii a Olgou předvedli, že se dá hrát i s houslemi na hlavě, za zády a v jiných pozicích. Člověk nestihl žasnout.

Koncertní zážitek jsme umocnily setkáním s Alexandrem a ostatními muzikanty.

Teď už je po vánocích, ale pokud si budete chtít dát krásný vánoční dárek příští rok, tak si určitě dopřejte zážitek z vánočního koncertu - a proč ne třeba v Norsku.