close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Září 2010

Ending on a High Note 2010- Farewell A-ha

7. září 2010 v 0:34 | Čarodějka |  Deník
S bohem A-ha!

V sobotu jsem jela do norského Trondheimu na rozlučkový koncert skupiny A-ha, která byla v Čechách známá hlavně v období osmdesátých let hity jako "Touch me" anebo "Take on me". A-ha má poslední koncertní turné po celém světě a ještě je možné je vidět například v Německu, Belgii, Anglii a samozřejmě v Norsku a dalších zemích. Pokud byste chtěli jen na nějaký jejich koncert, tak tady najdete informace o jejich závěrečném koncertním turné.

A-ha koncert

Dvě hodiny jsme čekali na fotbalovém stadionu Lerkendalu na proslulou skupinu, která měla 2 předskokany. Slunce zapadalo a byla čím dál větší zima.

Najednou se nafoukli dva panáci a začali poletovat vzduchem. A-ha, tak to konečně asi bude A-ha.
Na pódium naběhli Marten (zpěv), Pål (kytara) a Magne (klávesy) a zazní první tóny.....
Touch me......jeden z největších hitů osmdesátých let. Fotbalový stadion plný fanoušků norské skupiny začne zpívat s Martenem Harketem. Byla jsem jako v tranzu. Již několik dní před koncertem jsem totiž přemýšlela o tom, jestli zahrají i něco z osmdesátých let a oni tím začali. Známé hity se střídaly s méně známými. Celou dobu jsem tančila a zpívala a cítila se šťastná, že jsem tam. Jaký koncert! A jakou píseň zahrálo A-ha na závěr? Hádejte...
"Take on me" zaznělo úplně na závěr a na fanoušky se začaly sypat konfety v barvě norské vlajky.

Byl to pro mě první a zároveň poslední koncert skupiny. Jsem ráda, že jem tam byla.

A-ha