Ekonomie domácnosti aneb jak ušetřit na jídle

23. listopadu 2009 v 1:45 | Čarodějka |  Vaření

Napadlo mě, že nemusím psát jen recepty, ale že bás třeba bude zajímat, jak být lepším kuchařem, urychlit so práci a ještě k tomu ušetřit korunky. Založila jsem proto rubriku o vaření, kde najdete všechny možné informace, které vám mohou pomoci. Jsou to moje praktické poznatky, které jsem nasbírala za celý svůj život. Ale Ameriku objevil už Kryštof Columbus v roce 1492, takže ji nehodlám objevovat já:-)

Rozhodla jsem se začít ekonomií , protože v dnešní době je hodně lidí, kteří mají problém vyjít s výplatou. Jednou s věcí, kde se dá ušetřit poměrně dost peněz je jídlo, zvláště u rodin se čtyřmi a více členy. V životě jsem prošla různými období a to mě naučilo plánovat a počítat. Může za to asi i fakt, že mám vydělání ekonomického směru a tudíž možná ač nechci i kalkulačku v hlavě.

1. Zjistěte si ceny potravin
Jako první si zkuste zjistit ceny potravin, které kupujete nejčastěji v různých obchodech. Chodit nakupovat podle informačních letáků, které obchodní domy posílají je fajn, ale to nevypovídá o tom, že zrovna vy ušetříte. Spotřebitelský koš, který posuzuje ceny v různých obchodech také nemusí souhlasit s vaším rozpočtem. Jsme lidé různí a s jinými zvyky a kupujeme různé věci. Já například kupuji mléko bez laktózy, které je dražší a určitě bude v obchodě s nejlevnějším mlékem stát více než jiném co prodává běž né mléko za více peněz.
Toto je jen příklad. Schovejte si lístky, kolik jste zaplatili v ochodě a doma si sedněte a podívejte se, co kolik přesně stojí. Nezapoměňte však, započítat i cenu benzínu, který projedete do levnějšího obchodu. To vám může výhodný nákup pěkně prodražit.

2. Naplánujte si jídelníček
Naplánovat si jídelníček na celý týden vám může pomoci ušetřit docela dost peněz. Než začnete však plánovat, podívejte se, co máte doma. Můžou to být mražené fazolové lusky, maso, brambory, mouka atd. Nejprve zapřemýšlejte, co jste schopni uvařit z toho, co máte již doma.
Pak teprve začněte plánovat další pokrmy a pište si, jaké suroviny a kolik budete potřebovat k vaření.

3. Napište si na papír, co musíte koupit
Možná i teď připadnete jako malé dítě, kterému máma napsala na lístek, že má koupit půlku chleba a osminku másla. Mě tento systém pomohl ušeřit zhruba třicet procent při nákupu jídla a někdz i více. Pokud se budete držet lístku, vyhnete se tak tomu, že naházíte do nákupního koše věci, které vůbec nepotřebujete a pak je máte ve spíži či lednici třeba několik měsíců a někdy i na ně zapomenete. Mě se povedlo místo tisíce korun zaplatit za jídlo pouze čtyřistapadesát korun. A to jen díky plánování nákupu a držení se toho, co si naplánuji. Osvědčil se mi systém bloku na ledničce. Když vidím během vaření, že mi dochází cukr nebo že mi právě došel olej, tak si to hned napíšu na bloček, který mám přidělaný na lednične.

4. Spočítejte si, kolik vás stojí jedna porce hotového pokrmu
Neřeknu vám, kolik vás bude stát porce nadívaného kuřete v Čechách, protože současné ceny v Čechách neznám, ale v matematika je stejná všude. Já jsem si spočítala, že jedna porce nadívaného kuřete s rýží mě stojí třináct švédských korun a to jsem započetla padesát ore za elektřinu na porci. Jedno kg kuřecích prs stojí u nás ca devadesát švédských korun a jedna porce masa mě vyjde na zhruba osmnáct korun. A to jsem nezapočítala rýži a ani koření. Takže dnes kupuji kuře jen celé a kuřecí prsa nechávám těm bohatým. Takto si můžete nakombinovat do jídelníčku jídlo i podle jeho ceny. Když potřebuji kousky kuřete na čínu, tak koupím kuřecí stehna a ty pak vykostím. Na kostech však ponechám kousíčky masa a uvařím z nich kuřecí vývar a mám i polévku.

5. Zbytky nevyhazujte
Pokud máte nějaké zbytky v kastrolu, tak je zamražte. Budou se Vám hodit, když nebudete mít moc peněz nebo se vám nebude chtít vařit. A staré rohlíky můžete třeba použít na výrobu strouhanky anebo z nich udělat žemlovku či je použít do nádivky.

6. Nekupujte polotovary
Polotovary vám mohou sice trochu urychlit vaření, ale jídlo vám to prodraží. Nehledě na to, že pokud si třeba jen koření namícháte sami a nebudete používat kořenící směsi, tak se vyhnete požívání chemických barviv, konzervantů, glutamanu a jiných pro zdraví nevhodných surovin.

7. Zvolte jednoduché recepty z domácích surovin

Ráda experimentuji s vařením, vynelézám nové recepty a vařím exotická jídla, ale toto stojí více peněz. Ve finančně slabším období však vařím jídla jednoduchá na přípravu a nejlépe z domácích surovin. Mezi ně patří třeba koprová omáčka a místo masa uvařím jen vajíčko. Miluji mrkev. Ta je levná, chutná a vydrží dlouho. Takže ji dělám na všechny způsoby: polévku, dušenou, salát atd. Můžete si zkusít upéct i rohlíky, či chleba. I na tom se dá hodně ušetřit, zvláště jste li početná rodina.

Pokud vás napadnou ještě další tipy, tak se o ně podělte a napište je do komentáře.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 coach outlet coach outlet | E-mail | Web | 13. prosince 2010 v 10:05 | Reagovat

A smile can make people happy, an experience that people can avoid detours.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama